Březnový turnajový víkend: Spikeball a discgolf

22. 3. 2022

Pražská roundnet liga – 3. kolo

Na závěrečné kolo pražské ligy se Markét vydala opět s novým spoluhráčem. Pod týmovým názvem Dvě dětský je čekalo šest soupeřů v zápasech hraných do 21 bodů. Vyrovnanou základní skupinou prošli s jediným zaváháním stejně jako další dva týmy a skóre +24 je zařadilo na 2. místo. V semifinále si ve dvou setech poradili s ústeckým družstvem Březňák, ale v zápase o zlato nedokázali vzdorovat proti vítězovi celé ligy Amatérskému psychonátlaku. I přesto Markét potvrdila svoji rostoucí formu a jsme moc rádi, že se již stabilně pohybuje v kategorii začátečníků na předních příčkách.

Fundraiser OPEN 3/3 Seč

Letos poprvé jsme se zúčastnili také discgolfového turnaje, na kterém Vojtu doplnil nový člen KNS Jarda. V rámci této série dobročinných turnajů šla polovina výtěžku na podporu kamaráda pořádajícího klubu z Choltic, který kvůli zdravotním problémům potřebuje ke svým návštěvám do přírody vozík. Druhá polovina putuje na podporu českého talenta Jakuba Semeráda a jeho účasti na euroamerické discgolfové tour.

Turnaj se odehrával na náročnějším hřišti na Seči o 9 jamkách. Hrála se tři kola za krásného slunečného počasí, ale s občasným nepříjemným větrem. Už od začátku jsme věděli, že nebudeme bojovat o vítězství, ale naopak sbírat cenné zkušenosti. To se určitě splnilo a oba naši svěřenci si odnesli i rady, jak nad různými hody přemýšlet. Jardovi se nakonec zadařilo lépe a skórem +50 obsadil 22. místo, Vojta byl o 2 hody horší a skončil tedy na 23. místě. Vítězem turnaje byl právě Jakub Semerád se skórem -4! 😀

Nám nezbývá nic jiného, než začít pravidelně trénovat a posouvat se výše.