Dolany OPEN 2022

8. 7. 2022

I letos jsme v červencové svátky uspořádali turnaj v akční hře roundnet neboli spikeball. Pro zvýšení kvality úrovně se turnaj uskutečnil v nádherných prostorách fotbalového areálu v Dolanech. Pro všechny účastníky byly tradičně připraveny uvítací balíčky v podobě proteinu a pitný režim od Yourbody.

V úterý 5.7. se odehrál hlavní turnaj, který měl být rozdělen do dvou výkonnostních kategorií, ale pro menší zájem se vytvořila pouze jedna společná kategorie. V té se utkalo 5 dvojic, které nejdříve vzájemně odehrály dvoukolovou základní část. Tu bez jediného zaváhání ovládli hráči Roundnet Ústí nad Labem. V rámci turnaje se uskutečnila také dovednostní soutěž v podání z postupně se zvětšující vzdálenosti. Po vyrovnaném finále se nakonec podařilo trefit z největší dálky našemu Vojtovi Plecháčovi. 

Následovalo play-off hrané na 2 vítězné sety. V tom se nepovedlo ani jednomu z našich dvou týmů postoupit do finále, a tak na ně čekalo vzájemné utkání o bronz. Tým PočkejSi… zastoupen Markét Nývltovou a Patrikem Velcem, který se v neděli vrátil z ME v kubbu, nestačil na La Familia, kde hrál Vojta Plecháč. Finále patřilo nejlepším týmům ze základní skupiny. Dvojice #31 neskutečně makala, ale na trénované borce z Ústí nestačila. Po vyhlášení si účastníci vyzkoušeli i ostatní netradiční sporty.

Pořadí:

 1. Roundnet Ústí nad Labem – Jára Doležal a David Macánek
 2. #31 – Martin Jecha a Filip Novotný
 3. La Familia – Vojtěch Plecháč a Michael Prokš
 4. PočkejSi… – Markéta Nývltová
 5. Capybara – Tomáš Kadleček a Tomáš Přeučil

Středeční dopoledne patřilo smíšeným párům, a i když to měl být pouze doplňkový turnaj, zúčastnilo se ho úžasných 9 družstev. Na všechny čekala pořádná porce zápasů, jelikož se v základní skupině utkaly vzájemně všechny týmy. Čelo bylo tak vyrovnané, že žádný tým se neobešel bez porážky a o nasazení nejlepší čtyřky do play-off muselo rozhodnout bodové skóre. Ostatní týmy se utkaly v malém pavoukovi o umístění, který ovládla dvojice Z Divoké Třešňovky

První semifinále na sebe poslalo náš tým KNS Roundnet (Markét s Vojtou) proti Lucii & Jiřmenovi. Po hezkých výměnách si vítězství v zápase hraném na 2 vítězné sety odneslo naše duo. Ve druhém boji o finále se #31 snažil oplatit porážku ze skupiny týmu HinderNeníTinder. Ani po heroickém výkonu se jim to nepovedlo, avšak chuť si spravili v zápas o bronz. Finále k sobě svedlo dva nejlepší týmy ze skupiny. První set si pohlídala dvojice z Pardubic, ale v tom následujícím si náš tým vedl výborně a vypracoval vedení, které se mu bohužel nepovedlo udržet.

Děkujeme obci Dolany za poskytnutí nádherného areálu a všem účastníkům za vytvoření příjemné atmosféry i při skromnějším počtu týmů. 

Pořadí:

 1. HinderNeníTinder – Martin Ase Navrátil a Tereza Sodomková
 2. KNS Roundnet – Markéta Nývltová a Vojtěch Plecháč
 3. #31 – Filip Novotný a Nela Černá
 4. Lucia & Jiřmen – Jiří Veinfurter and Lucie Němcová
 5. Z Divoké Třešňovky – Ondřej Častvaj a Michaela Křováková
 6. Blondýnky – Nikola Novotná and Adam Husták
 7. #milujemestarwin – Alessandra Pispicia 
 8. Wolandova svita – Karolína Novotná a Antonín Brukner
 9. 666 – Jan Haman and Karolína Tučková