Husinec Open: Navázání zlaté éry

2. 6. 2022

V sobotu, dne 28.5.2022 se naše kubbová trojice Našroťáků zúčastnila 6. ročníku turnaje v Husinci/Řeži. Šlo o již už tradiční a první z hlavních turnajů sezóny, kterého se zúčastnilo  krásných 21. trojic. Když se zpětně podíváme do historie, tak se naši kluci pravidelně účastní turnaje od prvního ročníku v roce 2016.

Základní skupina se odehrávala na 6. kol a Našrot ji bravurně zvládli, díky pohledným výkonům postoupili z prvního místa s bilancí 5ti výher a jedné remízy.

V prvním vyřazovacím kole šestnáctkového pavouka nastoupili proti domácímu týmu SPOLOPL. Se skvělou partou kluci odehráli zápas plný zábavy a pokračovali do čtvrtfinále proti Kersku, s kterým se nedávno hezky zapotili, ale teď v plné sestavě soupeře smetli, díky jistému výkonu a postoupili do semifinále. V semifinále šli Našroťáci na tým KK Police nad Metují ve složení Pepa, Vlčák a Alfa, již tradiční soupeř každého letošního turnaje. Po jisté hře plné nádherných a přesných hodů naši držitelé mistrovského titulu zvítězili.

Do finále také postoupila mladá krev z Kubb Klubu Police nad Metují – Flowtci, kterému se letos velmi daří. Před zápasem si kluci museli vyjasnit taktiku na soupeře. Ano, opravdu kluci mění taktiku podle toho, jak soupeř hraje a ta zněla jasně: žádné zbytečné prohozy a hraní jistoty, začít hrát agresivně, a i při prohraném rozhozu zariskovat první nához a ihned zápas otočit ve svůj prospěch! Jak se řeklo, tak se taky stalo, první set byl v náš prospěch hned ve třetím kole, aniž by hru kluci začínali a vyvíjeli tlak na soupeře. V druhém setu začali rovnou se dvěma základníma kubbama a tlak se zvětšoval. Nakonec po opravdu parádních hodech soupeře porážíme a obhajujeme prvenství.

Gratulace vítězům a čest poraženým. Díky Klubu Husinec za krásné ceny, obzvláště za magnetky s fotkou týmu a nádherné keramické poháry. Putovního Krále si odvážíme domů!

  1. KNS Našrot
  2. Flowtci
  3. Pinďové, Mordbanda Vršovka

Historické okénko – Husinec Open

2016 – Našrot ještě s Dominikem vyhrává bronzovou medaili. Patrik v konkurenčním týmu Děti výčepu bere stříbro.

2017- Moment, kdy Patrik po rozpadu bývalých Mistrů ČR v kategorii trojic přestupuje do Našrotu a nahrazuje Dominika. Zde v novém složení Našrot obhajuje opět bronzovou medaili.

2018, 2019, 2021, 2022 – Našrot vyhrává a již počtvrté v řadě obhajuje prvenství!