Kanjam tour – 2. kolo

27. 6. 2022

Konečně se nám rozběhla také Kanjam tour, která kvůli malému zájmu začala až druhým kolem. To se odehrálo v jaroměřských Masarykových sadech v zastoupení čtyř dvojic. Hra s frisbee a plastovými popelnicemi přivedla na tento turnaj i úplné začátečníky. Nejdříve se týmy utkaly v základní skupině hrané na jeden set. Bylo vidět, že oficiální vzdálenost postavení popelnic na 15 metrů, absence tréninků nebo i mírná nervozita dělala ze začátku hráčům problémy. Ale postupem času se výkony rapidně zvedaly. Zápasy byly natolik vyrovnané, že o první trojici rozhodovalo skóre, jelikož se nenašla neporažená dvojice.

Pokračovalo se v play-off, ve kterém se zápasy protáhly na dva vítězné sety. O bronz se utkali úplní nováčci Šimíno proti našemu herně zkušenějšímu týmu Pejsek a kočička. První set vyhráli naši hráči 21:8, ale ve druhém setu už průběh tak jednoznačný nebyl, avšak po výhře 21:14 se podařilo v hezkém zápase Ivošovi a Vojtovi Plecháčovým obsadit 3. místo.

Finálové utkání nám nabídlo souboj vítězů z podzimního turnájku Double trouble s dobře hrajícími Trenéři nebo tak něco. Úvodní set brali po vyrovnané koncovce Míša a Matěj. Těm se dokonce povedlo i v tom druhém naházet přesně 21 bodů, jenže soupeři využili možnost dohozu a také zavřít, proto se pokračovalo v prodloužení, jehož výsledek poslal zápas do rozhodujícího setu. V tom už to takové drama nebylo a z vítězství se mohli radovat Hozna s Martinem.

Děkujeme sponzorům za poskytnutí cen a také účastníkům za pohodové odpoledne s kanjamem.

Pořadí

  1. Trenéři nebo tak něco (Martin Jecha & Jan Haman)
  2. Double trouble (Michaela Plecháčová & Matěj Kocman)
  3. Pejsek a kočička (Ivo a Vojtěch Plecháčovi)z
  4. Šimíno (Iva Hrušovská & Jan Ficbauer)

Výsledky a statistiky: fwango.io/kanjamtour2