Kanjam turnájek

6. 9. 2021

Na řadu se dostal i náš poslední netradiční sport – kanjam.  První zářijovou neděli jsme v něm uspořádali náš další turnaj. Tentokrát jsme se přesunuli do josefovského parku u tenisových kurtů, který nám tvořil příjemné zázemí. Turnaje se zúčastnilo 8 dvojic. Za slunečného dopoledne se většina účastníků poprvé seznamovala s házením frisbee na plastové popelnice. Po zahájení turnaje a vysvětlení pravidel jsme se na dvou hřištích mohli pustit do odehrání základní skupiny, kde se vzájemně utkaly všechny týmy. Úvodní zápasy byly spíše takové oťukávací, avšak také se zde Martinovi Jechovi povedlo senzačně otočit nepříjemně vyvíjející se zápas a trefit instant win. V průběhu turnaje se ukazovalo, kdo frisbee lépe ovládá nebo se dokáže koncentrovat a zápas otočit ve svůj prospěch. I tentokrát jsme byli svědky postupného zlepšování výkonu všech hráčů a tím i vyrovnanějších koncovek.

Po základní části si neporazitelnost držel Pejsek a kočička a s dalšími třemi nejlepšími dvojicemi postoupili do play-off. Na ostatní družstva čekalo malé play-off, které ovládli kubbový borci KNS Našrot. Hned první semifinále nabídlo překvapení, jelikož se týmu Kanonýři podařilo ukončit vítěznou šňůru Pejska a kočičky. Druhé utkání o finále se rozhodovalo až v konečném rozstřelu za stavu 1:1 a úspěšnější nakonec byla dvojice MaMiš. V zápase o bronz si vítězové skupiny pohlídali průběh zápasu proti Rohlíček + kokos s výsledkem 21:16 a 25:23. Finále jednoznačně ovládl tým MaMiš, který po setech 21;15 a 21:12 nenechal čuchnout rozjetým Kanonýrům a mohl oslavovat zisk zlaté medaile i poháru.

Děkujeme všem účastníkům i divákům za účast, skvělou atmosféru a hlavně ochotu vyzkoušet si nové netradiční sporty. Děláme to pro radost a je nám ctí, že se na naše turnaje rádi vracíte. Do konce roku jsou v plánu 1-2 turnaje, proto sledujte naše webové stránky a sociální sítě, aby vám nic neuteklo.

Zástupci našeho klubu vybojovali bronzovou medaili a skvělé páté místo, čímž jsme si udrželi dobré jméno a neudělali ostudu. 😁

Zhodnocení turnaje vítězným družstvem – MaMiš

Kanjam jsme vždy hráli jen tak pro radost na chatě. Tudíž jsme moc rádi, že jsme mohli porovnat síly s jinými týmy a seznámit je s touto hrou. Turnaj se nám moc líbil a těšíme se na další. 

Pořadí

  1. Mamiš (M. Kocman a M. Plecháčová)
  2. Kanonýři (D. Novotný a J. Haman)
  3. Pejsek a kočička (I. Plecháč a V. Plecháč)
  4. Rohlíček + kokos (V. Nalevanko a F. Němec)
  5. KNS Našrot (P. Forst a K. Souček)
  6. ??? (M. Jecha a P. Králíková)
  7. Nulová šance (N. Novotná a J. Vančák)
  8. EliTom (E. Janatková a T. Zeman)

📜 Výsledky a detailní statistiky: https://fwango.io/kanjamkns

📷 Foto: https://basketacek5.rajce.idnes.cz/Kanjam_turnajek_2021/