KUBB Masters Cup 2022

7. 6. 2022

V první červnovou sobotu jsme po dobrých zkušenostech z organizace loňského MČR uspořádali na Novém Plese první ročník turnaje v kubbu s názvem KUBB Masters Cup. Zúčastnit se mohly týmy složené ze tří a více hráčů. Jelikož se snažíme na naše akce dostat také začátečníky, turnaj se po sedmi kolech základní části rozdělil na play-off pro nejlepší osmičku a ostatní týmy se utkaly ve vyřazovacím pavoukovi Little Masters. Velikou radost nám udělala účast 22 týmů, když k nám zavítali na svůj první turnaj i hráči z blízkého okolí, což byl jeden z našich cílů.

Turnaj začal tedy základní částí podle švýcarského způsobu, kde se proti sobě utkávala podobně výkonnostně úspěšná družstva. Hrálo se celkem na 11 hřištích s časovým omezením 20 minut + 10 minut tie-break. Výborně se dařilo naším jediným zástupcům KNS Našrot, kteří dokázali hry ukončovat už ve třetím kole. Vítěznou šňůru jim přetnuli až pozdější finalisté Kubb Klub Police nad Metují, se kterými uhráli remízu. Velký boj se uskutečnil v postupu mezi TOP 8 týmů a v konečném součtu rozhodovali desetiny v herním skóre.

Po obědové pauze se za horkého počasí už pokračovalo ve dvou turnajích a doplnit hráčům energii přijeli holky z Red Bullu. V Little Masters potvrdily svoje umístění ze základní části první čtyři týmy, které si tak mohly v tomto turnaji spravit náladu, když se dostaly do bojů o medaile. Konkrétně v boji o bronz se z výhry radovali kluci z týmu Baník Pí*o. A ve velmi vyrovnaném finále dokázali Flowtci přetlačit Jirčaňáky. 

Hlavní pavouk byl od semifinále zpestřen prodloužením zápasů na 3 vítězné hry stejně jako na evropských turnajích. V prvním boji o finále se snažili náš domácí tým porazit PPV, kteří ale i přes velmi kvalitní výkon podlehli ve třech hrách. To druhé semifinále bylo časově delší a k vidění byl urputný boj. Ten nakonec v poměru 3:1 ovládl Kubb Klub Police nad Metují. Poražená trojice Strojaři a svářeč si nedokázali spravit náladu ani v zápase o bronz, když podlehli PPV. Vrcholem turnaje bylo samozřejmě finálové utkání. To se odehrálo před naprosto fantastickou atmosférou, kterou vytvořily tábory obou týmu. A zřejmě i velká podpora fanoušků dotlačila hráče k parádním výkonům hodným finálového zápasu. Ten se ale bez ztráty jediné hry podařil vyhrát domácím KNS Našrot.

V průběhu turnaje se také všichni účastníci i diváci mohli zúčastnit dovednostní soutěže Hajas Trophy, ve které se shazoval král z co nejdelší vzdálenosti ze strmého kopce dolů. Po kvalifikační části se do finále dostala trojice přítomných hráčů s nejdelšími hody, a před fantastickou kulisou ukázali svůj um, který vygradoval vítězným shozením krále z délky 22,5 metrů od Kašpika. Po vyhlášení výsledků se v přátelské atmosféře rozebraly výkony u dobrého jídla i pití a večer se sledoval turnaj v MMA.

Na závěr je nutné poděkovat obci Nový Ples za poskytnutí areálu a chatě U Zlatuše za starost o občerstvení do nočních hodin. Velké díky patří klubu z Husince, za propůjčení herních sad, bez nichž bychom nemohli uskutečnit toto skvělé klání a našim sponzorům kteří nám pomáhají si plnit sen. Doufáme, že si účastníci turnaj užili podobně jako my.

DETAILNÍ PRŮBĚH TURNAJE A VÝSLEDKY