SPIKEBALL LIGA - KNS

Kritéria pořadí

  1. Sety/zápas
  2. Procento vítězství
  3. Počet vítězství
  4. Počet remíz
  5. Počet odehraných zápas
  6. Los

Herní řád

  1. ÚČASTNÍCI: Ligy a její zápasů se můžou účastnit pouze členové Klubu netradičních sportovců se zaplacenými ročními příspěvky.
  2. PLATNOST ZÁPASU: Platné zápasy jsou pouze na akcích klubu a se souhlasem všech zúčastněných hráčů před hrou.
  3. ZÁPAS: Hraje se na 2 sety a vítěz setu musí dosáhnout 11 bodů s dvou bodovým rozdílem. Maximálně se set hraje do 15 bodů bez nutnosti dvoubodového rozdílu. Vítěz musí vyhrát oba sety. Remíza nastane v případě stavu setů 1:1. 

4. VÝBĚR HRACÍCH DVOJIC:  Spoluhráči se před každým zápasem náhodně vylosují přednostně podle mobilní aplikace (Random Team Generator) nebo i jinými způsoby.

5. PRAVIDLA:  Hraje se podle oficiálních pravidel Spikeballu. Avšak přednost mají interní úpravy pravidel klubu:

           i) Před podáním je vždy podávající hráč povinen nahlásit skóre. Pokud tak neučiní, může druhý tým žádat opakování výměny.

           ii) V tělocvičně je během výměny možný dotek míčku se zdí. Dotek se zdí se bere jako špatný.

          iii) V případě sporných situacích rozhodne tzv. “nový míč” nebo los (záleží na domluvě).

6. NAHLÁŠENÍ VÝSLEDKU: Výsledek zápasu je vyhranný tým povinen nahlásit vedoucímu oddílu nejpozději do 24h od odehrání. Pozdější nahlášení může být považováno za neplatné a utkání se nezapočítá.

7. ZÁPIS  DO LIGOVÉ TABULKY: Vyhrané družstvo si zapíše do tabulky výhru (W) a prohrané prohru (L). Avšak pokud prohrané družstvo dosáhne min. 12 bodů získá ÚTĚCHU, která má hodnotu poloviny vítězství.

8. POŘADÍ V TABULCE: Pořadí hráčů je posuzováno podle daných kritériích: procento vítězství (W%), body/zápas, počet vítězství (W), počet útěch, počet odehraných zápasů (W+L), los,

9.TURNAJ MITRŮ: Prvních 8 účastníků s minimálně 25 odehranými zápasy postoupí do finálového turnaje, který se odehraje v rámci Vánočního večírku (prosinec). Zde si první 4 hráči vyberou spoluhráče z nižších příček.

10. VÍTĚZ LIGY

     a) Základní část: Vítězem základní části se stane hráč, který bude po ukončení ligy první v tabulce podle daných kritériích.

     b) Turnaj mistrů: Vítězem turnaje mistrů se stane dvojice hráčů, která postoupí a zvítězí v tomto turnaji.

11. ODMĚNA PRO VÍTĚZE: Vítěz bude řádně odměněn podle dostupných možností klubu. Každému vítězi bude právoplatně náležet věčná čest a sláva.

12. POŘADATEL: Klub netradičních sportovců (TJ Sokol Jaroměř-Josefov)

13. TERMÍN LIGY: Liga je ukončena začátkem prosince. Přesný termín bude upřesněn nejpozději měsíc před ukončením.

UŠETŘI PENÍZE - STAŇ SE ČLENEM KLUBU

Neutrácej zbytečně tisíce za nákup her!

Členové našeho klubu si hry můžou zdarma vypůjčit.