MMČR Kanjam 2022

13. 9. 2022

V neděli 11.9. naše herní dvojice Ivoš a Vojta Plecháčovi vyrazili na mezinárodní MČR v kanjamu. Turnaj se odehrával v pražském univerzitním kampusu. Do hry se zapojilo pro nás trochu překvapivě pouze 8 týmů, ale za to velmi kvalitních. V první fázi se hrála skupina každý s každým, ze které čtyři nejlepší týmy postupovaly do play-off a zbylé hrály o umístění.

V úvodu nás možná rozhodila dešťová přeháňka nebo silný vítr a frisbee nám vůbec nelétalo, jak jsme byli zvyklí. To mělo za následek dvě celkem jednoznačné porážky. Ve třetím zápase jsme narazili na dobře známé tváře – vítěze naší Kanjam tour, s kterými jsme si poradili. Na vítěznou vlnu jsme měli našlápnuto v dalším zápase, tentokrát proti obhájcům titulu. Tragicky se nám nepodařilo na šest pokusů trefit jeden zbývající bod a téměř jsme darovali soupeři vítězství. K tomu jsme pak přidali další porážky proti výborně hrajícím týmům, avšak aspoň v posledním zápase skupiny jsme se vzpamatovali a po dobrém výkonu také zvítězili.

V malém semifinále nás čekal právě poslední soupeř ze skupiny, který v zápase na dva vítězné sety vyhrál hned ten úvodní. Na to jsme dokázali pohotově odpovědět, když Vojta svým prvním hodem trefil instant win a bylo srovnáno. V rozhodujícím setu jsme výrazně prohrávali, ale soupeř nedokázal uzavřít, čehož jsme využili a v prodloužení zápas ovládli.

V utkání o 5. místo už nám došly síly a byla z toho prohra. Turnaj nám ukázal, že máme co v našich výkonech zlepšovat, ale také že se i v tomto sportu nachází parta super lidí.