Mölkky Josefov 2022

17. 5. 2022

Druhé pokračování jarního turnaje ve hře mölkky přitáhl do Josefova 20 dvojic. Bohužel se v den turnaji pro nešťastné zranění ruky odhlásily hráčky z Doubravky, kterým posíláme hodně zdaru do uzdravení. Na všechny účastníky čekal při registraci uvítací dáreček v podobě boosterů od našeho sponzora Yourbody. Po vysvětlení pravidel a herního systému, kdy byla družstva rozdělena do dvou skupin, se všichni vrhli na odehrání základní části. Na 8 hřištích na antuce se v jedné deseti a  ve druhé devíti členné skupině odehrály vyrovnané zápasy. O celkovém pořadí mnohdy rozhodl až počet nahraných bodů. 

V průběhu turnaje si účastníci mohli vyzkoušet kanjam a občerstvit se v bufetu. Po celou dobu panovala přátelská atmosféra a na hřištích se potkávala zkušená družstva i úplní začátečníci. Teplota se pohybovala nad 20°C, proto většina hráčů přišla k pěknému opálení. 

Po odehrání skupinové fáze čekala na účastníky dovednostní soutěž v přesném hodu na postupně se vzdalující mölkku. Po fantastických výkonech to chvíli vypadalo, že k soutěži nebude stačit délka hřiště, ale nakonec vítězství slavil Radek z Lobe Star Boiron

Následně přišel na řadu vyřazovací pavouk pro nejlepších 6 týmů ve skupinách a malý pavouk pro zbylé dvojice. V malém pavoukovi se nejlépe dařilo Konipáskům, kteří si bez jediného zaváhání došli pro cenu za malého vítěze. První semifinále v play-off nám nabídlo zajímavý souboj v derby SEMTAMŤUKŮ, kde si lépe vedl tým s číslem 1. Do druhé zápasu o finále se probojovali favorité Lobe Star Boiron a jablonecká Štístka, která těsně nestačila na svého soupeře. V boji o bronz měli vítězný hod obě dvojice, ale přesnější byly právě Štístka. Finále nakonec ve dvou hrách ovládli uřadující mistři ČR Lobe Star Boiron

Náš klub na turnaji reprezentovali 3 a půl týmu: KNS NA5 (Zdeňka a Ivoš) – 7. místo, Dřevo (n)a dřevo (Vláďa) – 14. místo, VeJa (Verča a Jarda) – 15. místo, Áčka (Anežka a Anička) – 16. místo

Děkujeme všem účastníkům za skvělé výkony a vytvoření příjemné atmosféry. Velké dík patří také našim sponzorům za odměny pro vítěze a možnost posunout úroveň turnaje zase o něco výše.

Celkové pořadí

 1. Lobe Star Boiron
 2. SEMTAŤUK 1
 3. Štístka
 4. SEMTAŤUK 2
 5. Krakonošova 12
 6. Möršováci
 7. KNS NA 5
 8. W.W.W.
 9. 100% Martin
 10. Modrá trojka 2
 11. EliTom
 12. Modrá trojka
 13. Konipásci
 14. Dřevo (n)a dřevo
 15. VeJa
 16. Áčka
 17. Mölkky Warriors
 18. Kokosy z Rybníčku
 19. ???