Mölkky Josefov 2023

14. 5. 2023

Náš nejstarší turnaj se dočkal 13. května svého 3. ročníku a na sokolské kurty dorazilo 12 dvojic k turnaji ve hře mölkky. Turnaj byl tradičně koncipován pro začínající a rekreační hráče za přítomnosti zkušených borců. I proto jsme rádi, že dorazili jedinci na svůj první turnaj, tak i známé tváře. Systém turnaje byl proveden nejspravedlivější cestou, když se všechny týmy utkaly vzájemně v základní části.

Na každé družstvo tedy čekalo 11 zápasů, což už je pěkná porcička, ale vše probíhalo podle harmonogramu a s naprostým klidem. Po 6. kole se uskutečnila dovednostní soutěž v nejdelším shození mölkky, kterou ovládl Matěj Kocman a mohl se tak vyrovnat své mamince – vítězce soutěže v prvním ročníku.

Následně se postupně odehrávala zbylá utkání a začaly se tvořit malé, střední a velké semifinálové dvojice. V obou velkých semifinále na sebe narazili zástupci našeho klubu proti dvojicím z Jablonce na Jizerou. Nakonec si o třetí místo zahrály naše týmy Na5hodu a Double trouble KNS, kde byli úspěšnější zkušenější první jmenovaní Zdeňka a Ivoš, naopak s pomyslnými bramborami se museli spokojit Míša s Matějem.

Finále ze začátku vypadalo jednoznačné pro vítěze prvního ročníku a halové mistry Evropy SEMTAMŤUK, jenže Štístka se nevzdala a po skvělém výkonu poslala zápas do rozhodující páté hry. Avšak tu už si chlapecká dvojice nenechala vzít a došla si pro zisk poháru. Dále se z našich členů umístila na 6. místě Anežka a 9. místo patřilo Markét s Vojtovi.

Celý turnaj probíhal v naprosto přátelské a uvolněné atmosféře, za což moc děkujeme, ale i přesto byli k vidění až neuvěřitelné hody!

Konečné pořadí:
🥇 SEMTAMŤUK
🥈 Štístka
🥉 Na5hodu
🥔 Double trouble
5. Košina
6. Počkej si
7. #31
8. Šikundulky
9. Silné kafe
10. EliTom
11. Jarozvěř
12. Nývlt a Macháně