Mölkky Josefov – report

23. 5. 2021

Díky rozvolnění nařízení vlády mohl náš klub v sobotu 22.5.2021 uspořádat historicky první turnaj. V zázemí volejbalových kurtů v Josefově jsme si pro nadšence připravili finskou hru – mölkky. Do turnaje se přihlásilo 12 týmů. Začátečníků i hráčů se zkušenostmi i z mistrovství světa.. Po zahájení se týmy, rozdělené do dvou skupin, pustily do hry. Úvodní zápasy byly takové rozkoukávací, ale postupně se všichni hráči dostávali více do hry a byly k vidění skvělé hody a boje o vítězství. 

Po odehrání základní části se účastníci poměřili v dovednostní soutěži, ve které se shazovala kuželka v postupně větší vzdálenosti. Soutěže se zúčastnili skoro všichni a ve finálovém rozstřelu si sladkou odměnu vyházela Mirka Kocmanová (tým Mämkky). Následně už se mohlo přejít na souboje o umístění, kterých už nezúčastnil tým Zebry a z turnaje se vyřadil.

Týmy na pátém a šestém místě se utkaly ve skupině o 9.-12. místo. Zápasy zde byly velmi vyrovnané, jelikož všichni měli stejně vítězství, rozhodovat musely až vyhrané sety. Ve čtvrtfinále na sebe narazily týmy křížem ze skupin a vždy se z výhry radovali ti lépe nasazení. V prvním semifinále přišlo překvapení, jelikož zkušený tým Tomáš a Harry zaváhal a neporadil si se soupeřem ???. Druhé semifinále ovládli favorité SEMTAMŤUK. Ani v boji o bronz se nezadařilo družstvu Tomáš a Harry, čímž úplní začátečníci Hoši v koši vystoupali na stupně vítězů. Finálovému zápasu nechybělo nic. K vidění byly skvělé hody, hrál se rozhodující třetí set a panovala napínavá atmosféra. Nakonec své kvality potvrdil SEMTAMŤUK a právem se stal prvním vítězem turnaje Mölkky Josefov.

Po finálovém zápase se přešlo k vyhlašování, každý si odnesl diplom a nějakou drobnost. Prvním třem družstvům se na krku houpaly medaile a vítězové mohli zvednou nad hlavu zlatý pohár. Když jsme udělali hromadnou fotografii, popřáli jsme si hodně zdaru a turnaj mohl být ukončen.

Děkujeme všem účastníkům a fanouškům za příjemnou atmosféru a na nějakém dalším z našich turnajů se na všechny těšíme. 🙂

Pořadí

 1. SEMTAMŤUK
 2. ???
 3. Hoši v koši
 4. Tomáš a Harry
 5. NAPĚTHODŮ
 6. EliTom
 7. W.W.W.
 8. Mämkky
 9. Nývlt a Macháně
 10. Freierky
 11. Mája
 12. Zebry (nedohráli turnaj)

📸Foto: https://basketacek5.rajce.idnes.cz/Molkky_Josefov_2021/