Pardubice OPEN 2024

22. 5. 2024
Květnový měsíc jsme využili k uspořádání prvního ročníku spikeballového turnaje Pardubice OPEN. Turnaj se uskutečnil v centru Pardubic na umělém trávníku v areálu Sokola Pardubic. Pro všechny účastníky byl připraven welcome drink.
Turnaj byl rozdělen do dvou výkonnostních kategorií – Advanced a Hobby. Hobby skupina odehrála dvoukolovou základní část. Tu ovládli slovenští kluci Martin Baron a Matej Tarca – tým Duck. Advanced skupinu si podmanil tým A Safari Bar v obsazení David Žáček a Martin Navrátil.
 
V rámci turnaje proběhla dovednostní soutěž o nejoriginálnálnější podání, které bylo hodnoceno třemi hodnotiteli ve třech kolech. Mezi zajímavé podání patřilo například smeč na dva sety, smeč nohou nebo zadkem. Krásné podání se povedlo Vanyovi Melnykovychovi, který svým podáním oslnil a získal tak 27 bodů z 30, ale to mu nepomohlo k celkovému hodnocení a výhru tak vybojoval Martin Navrátil s celkovým ziskem 57 bodů. Gratulujeme! 🤗
 
Následovalo play-off. Pro nepříznivé počasí jsme se přesunuli do nafukovací haly, tímto děkujeme všem hráčů za pomoc při rychlém přesunu. V Hobby kategorii odehráli předkolo týmy MK Milani a BárasKáťou, které skončilo těsným výsdledkem 21:19 pro MK Milani a Bára s Káťou skončily tak na 5. místě. Po semifinálových zápasech hrál o třetí místo mixový tým (S)pal-to-tam s kluky, kteří jsou turnajoví nováčci. I přes velkou dávku dobrých podání od Cheruba a téměř přesné levé ruky od Andy si kluci z týmu MK Milani vybojovali 3. místo. V souboji o 1. Místo byl opět mixový pár (Železobeton) proti už zmíněným Duck. I když by se zdálo, že výsledek 2:0 byl jasný, tak opak je pravdou. Oba týmy si nedali nic zadarmo a prali se o body až do konce. 💪🏻
 
V Advanced kategorii byl náš klub zastoupen ve dvou týmech – Rakeťáci (Vojtěch Plecháč) a Injured pizza snail (Markéta Nývltová). I přes velkou snahu a odhodlání se ne úplně týmu Rakeťáci dařilo. Vojta se svým spoluhráčem Mácou z Ústí tak bojovali o 5. místo, ve kterém vyhráli nad týmem složeným na poslední chvíli – Nejak VP (Víťa, Pepe). O 3. místo hráli zkušení Jimmy & Timmy s mladým florbalovým týmem (Insane Team). Mladá krev zvítězila nad zkušenostmi a Kuba s Ondrou tak brali výhru. Tým, ve kterém hrála Markét se svým spoluhráčem Vanym se zvládl dostat až do finále, kde se utkali s kvalitním domácím týmem z Pardubic (A Safari Bar). Ve vyrovnané bitvě nakonec vyhrál mixový tým a hráčka z našeho klubu tak vystoupila na nejvyšší stupínek na stupních vítězů.🤩
 
Děkujeme sponzorům za odměny a Sokolu Pardubice za umožnění turnaje na jejich domovské půdě i všem účastníkům za vytvoření příjemné atmosféry i při skromnějším počtu týmů. 😊
 
▶Pořadí Hobby kategorie:
1. Železobeton
2. Duck
3. MK Milani
4. (S)pal-to-tam
5. BáraSKáťou
 
▶Pořadí Advanced kategorie:
1. Injured pizza snail
2. A Safari Bar
3. Insane Team
4. Jimmy & Timmy
5. Rakeťáci
6. Nejak VP