První turnajový úspěch pro náš klub

1. 7. 2021

Sobotu 26.6.2021 si můžeme zapsat do historie našeho klubu jako den, kdy jsme na turnaji získali první medaile a rovnou ty zlaté. Náš kubbový tým s názvem Našrot ve složení Petr Forst, Patrik Velc a Karel Souček se zúčastnil již tradičního Štamgast cupu ve Vršovce. Vršovka je krásné místo na kopečku u Nového Města nad Metují. Jejich zábavní areál Za Humny prošel před dvěma lety rekonstrukcí a stalo se z něj opravdu krásné místo, jak pro dospělé, tak i pro děti, které se tam mohou podívat na lamy, kozy, ale také si zaskákat na nafukovacích atrakcích či si hrát v dětském koutku nebo na pískovišti. Pro dospělé zde jsou 2 kurty, na kterých si mohou kopnout nohejbal nebo si zahrát plážový volejbal. Je zde i veliký travnatý plac, kde si každý může zahrát fotbálek, kubb, möllky a mnoho dalšího.

Kubb Klub Vršovka se rozhodl pomoci lidem, které postihla katastrofa na Moravě. Věnoval veškerý výtěžek ze startovného a příspěvek veřejnosti na pomoc potřebným. Vybralo se krásných 11 000 Kč. Turnaje se zúčastnilo 27 týmů.

Systém turnaje: 2+ hráči v týmu, 5 kol, hlavní pavouk pro 16 týmů (pravá a levá strana) a skupina smrti.

Tým KNS Našrot po přestupu prvně reprezentoval Klub netradičních sportovců. Očekávání byla veliká. K prvnímu zápasu nastoupili Našroťáci proti Kněžně z Kubb Klubu Husinec (Praha). Pro Našroťáky, jak je již známo, bývá první zápas kritický. Naštěstí naši kluci zabojovali a Kněžně nedali šanci a uhráli výsledek 2:0 v základní hrací době. V dalším zápase šli kluci prověřit své síly s Floutkama z Kubb Klubu Police nad Metují. Tento zápas si zkušeně pohlídali a později rozjeté Floutky, kteří se utkali o bronzovou medaili porazili 2:0 v základní hrací době. Jako další přišel na řadu zápas s, velikým překvapením turnaje, Krokodýly. V týmu hrál otec se synem a klučinou starým cca 10 let. Tento zápas kluci zvládli v poměru 2:0.

V dalším zápase Našroťáci narazili na, top tým z Kubb Klubu Police nad Metují, Lemuár. Kluci z Lemuáru nás trápili, ale na výhru to nestačilo. Našrot vítězí v poměru 2:0. K poslednímu zápasu skupinové tabulky Našrot nastupuje proti týmu Mordbanda Vršovka. Zde už několik let panuje zdravá konkurence a Mordbanda nastupuje ve složení Radek Ježek a Pavel Sychrovský. Radek patří už dlouhodobě mezi nejlepší univerzály v České republice a Pavel mezi špičkové předkaře republiky. Tato velice silná dvojice naší trojici vymazala v první hře během pěti minut. Kluci z Našrotu se nezalekli a druhou hru též velice rychle ukončili. Konečný stav 1:1.

Našrot postupuje do hlavního pavouka z prvního místa, kde se se utkává s týmem Black and White z Police nad Metují. Po zábavném zápase postupuje Našrot do osmifinále, ve kterém narazí na Kubb Klub Vršovka. Tento zápas též patřil mezi ty rychlejší a naši kluci postupují do semifinále. Tam přichází těžká prověrka. O týmu Husinec Klub ve složení Radič a Patrik už víme hodně dlouho a v této sezóně se klukům daří velice dobře. Radič je stoprocentní skoro každým hodem a je mu úplně jedno, zda je kubb v poli nebo na základní čáře. Patrik má velice dobré hody na základní čáru, neboli ,, zadky osmičky“ a dobře rozstřeluje kubby v poli. Naši kluci první set nedali klukům z Husince moc čuchnout. Ve druhém setu se karta obrátila a z vyrovnané hry odcházejí kluci z Husince jako vítězové. Ve třetím setu se kluci z Našrot dostali pod tlak díky skvěle a bezchybně házejícím klukům z Husince. Je velice těžké přetlačit stoprocentně házející tým. V tu chvíli Našroťákům zbývalo jen čekat na chybu soupeře. Chyba nakonec v samém závěru přichází a Našrot chladnokrevně ukončuje zápas. „Jsme ve finále jásali Našroťáci“.

Ve finále narazil náš tým už podruhé v turnaji na Mordbandu z Vršovky. Byl to hezký zápas plný zvratů a hezkých hodů. Našroťáci ale celou dobu tahali za delší provaz a 2:0 vítězí. Pro náš Klub netradičních sportů to je první zlatá medaile a budeme se snažit, aby úspěchy přibývaly a my se dobře bavili.

Pořadí hlavního turnaje:

1.KNS Našrot

2.Mordbanda Vršovka

3.Husinec Klub

4.Floutci Police

5.Zelená je tráva

Vítěz turnaje v penaltách: David ,,Robovlk“ Vlček