Spikeball Jaroměř 2021 – report

7. 7. 2021

Ve sváteční červencové pondělní se u Zelené káry v Jaroměři uskutečnil první ročník turnaje Spikeball Jaroměř. Již vloni už se pro místní hráče turnaj v roundnetu odehrál, ale letos byl pod záštitou našeho klubu se spousty novinek. Do turnaje se přihlásilo 16 mužských a 5 dívčích družstev z celé republiky a 13 do MIXů. 

Mužská kategorie byla o den dříve rozdělena v živém vysílání do 4 základních skupin po čtyřech týmech a dívky se utkaly v jedné skupině. Na louce u cyklostezky bylo připraveno celkem pět hřišť. Skupinová fáze se hrála na jeden set do 15 bodů a play-off na vítězné 2 sety taktéž do 15 bodů.

Na prvním hřišti odehrála téměř všechny zápasy děvčata. V základní skupině si porovnaly síly všechny týmy navzájem a nebylo družstva, který by nepoznal hořkost porážky. V prvním semifinále oplatily Berušky porážku ze skupiny Oblezbôchtám, když vyhrály třetí set 15:11. I druhé semifinále nám nabídlo třísetovou bitvu. Ranařky, které musely hrát předkolo, měly blízko k postupu do finále, ale první tým ze skupiny, Spadla klec, vybojoval těsnou výhru ve třetím setu 17:15. I bronzový zápas došel do třetí setu, který Ranařky měly znovu slibně rozehraný a nakonec ho ztratily. Finále patřilo Beruškám a ty se mohly radovat ze zlatých medailí.

V mužích byl herní princip trochu specifický, jelikož první dva týmy ze skupiny postoupily do hlavního pavouka, ale i ostatní měly v pavoukovi poražených šanci bojovat o medaile a pohár. V úvodních zápasech byli všichni hráči obdarováni energetickými nápoji od Redbullu, tudíž únava nepřicházela v úvahu. 

Ve skupině A si suverénnost udržel Vienna outskirts a o druhém postupujícím rozhodl vyrovnaný zápas mezi domácím #31 a Creb a Krab, který druhý zmíněný tým vyhrál 22:20. Skupina B nabídla méně vyrovnaných zápasů a do hlavního pavouka postoupila družstva Vítek je náš vzor a Rébus. V “céčku” dominoval Kratom boys a o druhé postupové místo si svými výkony řekl jediný smíšený tým gingerbread from mosses. Skupina D nabídla tzv. skupinu smrti, kde se jasným vítězem stalo družstvo Daaaaaamee. Druhé postupové místo obsadil Roundnet Ústí nad Labem po nejtěsnější možné výhře nad Repre Spike.

Pavouk poražených nabídl neskutečně vyrovnané zápasy o 1. a 3. místo. Bronzové medaile nakonec získal tým #31 po výhře nad Ušním Boltcem 15:9; 14:16; 15:12. Zlatý pohár útěchy vybojovali Přesbuřti v kvalitním zápase s Repre Spike po setech 21:17; 19:21; 21:11.

Semifinálové a zápasy o umístění v play-off výherců byly hrány do 21 bodů. První semifinálový match jen o fous nešel do třetího setu po výhře Daaaaamee nad Vienna outskirts 21:12 a 27:25. Ve druhém “semíčku” se, domácí překvapení turnaje, Kratom boys snažili o finále, ale v cestě jim stál mančaft Vítek je náš vzor, který zvítězil 21:11 a 21:15. Zápas poražených o 3. místo nabídl další urputnou bitvu, ve které rozhodoval znovu až třetí set. V tom ukázali svoje zkušenosti kluci z Vienna outskirts a bronz byl jejich. 

Finálovému utkání nechybělo vůbec nic. Nastoupili proti sobě největší favorité turnaji a na pořádně vyšlapaném hřišti plného prachu předvedli fantastické výměny. První set zvládli lépe v koncovce “mlaďáci” z Vítek je náš vzor v poměru 27:25, druhý set si pohlídalo Daaaaaamee 21:16 a šlo se na třetí set. V tom se oběma týmům naskytla možnost match ballu a až na čtvrtý pokus ji využil Daaaaaame, když třetí set vyhrál 23:21.

Po vyhlášení hlavního turnaje a předání odměn se dostalo i na turnaj kategorie MIX, do které se přihlásilo 13 týmů. Hrál se systém double bracket, což je pavouk, ve kterém musíte dvakrát prohrát, abyste vypadli. A ve finále se utkal tým Trust me se Strangers, což znamenalo druhý zápas o prvenství pro Vanyu a na druhé straně Ondru Kasana. A i tentokrát vyhrál borec s rukávem na pravé ruce.

Náš klub reprezentoval Jakub Všetečka, který obsadil krásné 5. místo ve skupině výherců a v ženách Markéta Nývltová vybojovala suprové 4 místo, ale klidně mohla bojovat ve finále o zlato.

Děkujeme všem účastníkům za předvedení skvělých výkonů v přátelské atmosféře. Vážíme si podpory od Czech roundnet, Laser Game Jaroměř, Zelené káry a finančního poradce z Kooperativa Jaroměř – Jakuba Všetečky.

🧾 Výsledky a detailní statistiky: https://fwango.io/spikejaromer21
📷 Foto: https://basketacek5.rajce.idnes.cz/Spikeball_Jaromer_2021/