Úspěšný vstup do kubbové sezóny

28. 4. 2022

Husinecká jarní řežba 2022

V sobotu se naši kubboví hráči Petr Forst a Karel Souček zúčastnili prvního turnaje letošní sezóny v Husinci (Řeži). Počasí bylo nad očekávání překrásné, proto s plným nasazením a natěšením naši hoši vyrazili navázat na úspěšný loňský rok. Nutno podotknout, že Našrot tuto sezónu bere opravdu vážně a jejich příprava je za poslední léta velice nadprůměrná. Našla se nová motivace, která kluky žene kupředu.

Turnaje se zúčastnilo hezkých 24 týmů. Základní šestikolová tabulka dle švýcarského systému byla pro naše hráče úspěšná. Po pěti výhrách a jedné remíze Našroťáci zakončili tuto část na prvním místě. Nebyly to zápasy ledajaké, ale doopravdy připravenost na start sezóny a pro tento první turnaj nebyla podceněná a kluci se hrou bavili.

V další části turnaje šestnácti místním pavouku kluci díky nejlepší výchozí pozici narazili pro ně na nejvýhodnější tým, děvčata z Husince, Alkoholky. Po zápase plném smíchu a pohody Našroťáci postoupili dál do pravé části pavouku. Ve čtvrtfinále narazili sebevědomí kluci na oříšek ve formě týmu Kerska a po amatérských chybách v prvních dvou kolech se dostali úplně zbytečně pod tlak. Set prohráli, ale zápas nakonec dotáhli do vítězného konce 2:1. Doopravdy to pro Petra a Karla bylo ponaučení a okamžité uvědomění, že takhle NE.

V semifinále kluci narazili na KK Police nad Metují. Naposledy se s tímto týmem utkali ve finále mistrovství České republiky trojic 2021, takže s plným vědomím je papírově čekal jeden z adeptů na vítězství. Našroťácký stroj šlapal bez chyby a semifinálové vítězství si kluci pohlídali. Po postupu do finále čekalo náš tým dlouhé čekaní přes 2 hodiny. Zdlouhavé trvání druhého semifinále nebralo konce. Po velkém boji se do finále z druhé strany pavouka probojovali domácí Pinďové ve složení Kněžna, Standa a Picas. Pro kluky to byl nepříjemný stav, přes dvě hodiny neházet a najednou nuceně zapnout a předvést výkony hodné finále. Avšak finále, které bylo plné hezkých hodů a kvalitní hry vyhráli naši KNS Našrot.

Po shodnutí Karla s Petrem, je j jasné, že příprava kompletního týmu (doplněná o Patrika) s nově vzniklou motivací je impulzem k lepším výkonům a ty už na tomto turnaji byly znát. Pro ně většinou kritický start sezóny byl naprostým opakem, díky pracovitosti a poctivosti těchto borců. Jen tak dál!