Vršovka Štamgast Cup – jaro: Finále s hořkou příchutí

18. 5. 2022

V sobotu 14. května se náš kubbový tým KNS Našrot zúčastnil jarního Vršovka Štamgast Cupu. Turnaj mohli hrát i dvojice a díky této skutečnosti se turnaje zúčastnilo krásných 38 týmů, což je pro tuto sezónu zatím největší účast na turnaji.

Naši kluci si odsloužili noční šichty, u hřiště si převlékli montérky a vyrazili bojovat o další úspěch na české kubbové scéně. Ač měli natrénováno, moc se jim nedařilo. Ve skupině podle švýcarského způsobu, která se hrála na šest kol, sice neprohráli jediný zápas, ale jen ve dvou zápasech bodovali na plno. Ve zbylých čtyřech zápasech uhráli kluci pouhých 2,17 bodu a konečném výsledku skončili základní část na čtvrtém místě se 4,17 body. Jediné, co je mohlo těšit, bylo veliké opponent score, které atakovalo hranici 24 bodů, což znamenalo souboje ve skupině s top týmy tohoto turnaje.

Ve vyřazovací části, kvůli špatné výchozí pozici, KNS Našrot narazili na husinecký tým Kněžna, který obsadil konečné 3.místo. Petr, Karel a Patrik si s týmem z Husince poradili a probojovali se do další části turnaje, kde na kluky čekal již tradiční soupeř Kubb Klub Police nad Metují ve složení Pepa, Vlčák a Alfa. S KKP odehráli hezký zápas, tým z Police nad Metují porazili a zajistili si postup do semifinále. V tom se utkali s párem P+P složený z kluků z Nového Plesu a Jaroměře. Po napínavém zápase se klukům povedlo postoupit do finále, kam se probojoval i tým Vanitas Vršovka a Beerman (Standa+Fanda). Finálový zápas byl vyrovnaný, ale díky lepšímu výkonu se z prvenství a celkového vítězství radoval soupeř našich kluků – domácí tým z Vršovky, kterému gratulujeme! My jsme tedy obsadili krásné druhé místo a odvezli si stříbrné medaile.

Paralelně se hrál ještě turnaj o Krále Penalt, kde se snažil Petr obhájit titul. Avšak bohužel vypadl ve středu turnaje a s ním i Patrik ,,Hajásek,, Velc. V turnaji nadále pokračoval už jen náš Karel ,,Karlos,, Souček, který si vybojoval skvělými hody účast ve finále. V napínavém finále, ve kterém čekali další čtyři soupeři, Karel všechny přeházel a vyhrál tuto trofej!

  1. Vanitas Vršovka a Beerman
  2. KNS Našrot
  3. Kněžna, P+P
  4. Kubb Klub Police nad Metují, Flowtci