MČR kubb 2021: Zlatý double pro Našrot

20. 8. 2021

V termínu 13.-14.8. 2021 se ve sportovním areálu Nový Ples utkali hráči hry kubb o titul mistra ČR. V pátek se uskutečnil souboj šestic. Do turnaje se přihlásilo 7 týmů (42 aktivních hráčů). V některých případech šlo o spojení dvou tříčlenných mančaftů. Systém tohoto turnaje byl nejspravedlivější a všechny týmy hrály ve skupině proti sobě a následný play-off.

Do bojů o titul postoupila čtveřice nejlepších za noční oblohy pod umělým osvětlením. O bronz se nakonec utkali Husinec A a KUBB Klub Police nad Metují. Tento dramatický zápas trvající až do půl druhé ráno, lépe zvládla parta z Husince. O pár hodin dříve se dohrálo finálové utkání, kde VanŠrot porazili vítěze základní části Vinnare + PPF. Klukům z Našrot se tak povedlo obhájit vítězství v této kategorii.

Celkové pořadí

  1. VanŠrot (Jaroměř/Havlíčkův Brod)
  2. Vinnarare a PPF (Jaroměř/Rychnov nad Kněžnou)
  3. Husinec A (Husinec)
  4. KUBB Klub Police nad Metují (Police nad Metují)
  5. Kubb Klub Vršovka (Vršovka)
  6. Husinec 1 (Husinec)
  7. LOKÁLPANICITY (Nové Město nad Metují)

📜 Výsledky zápasů a tabulka: https://www.sportulus.com/struktura-detail-tabulka/778/aolByTKjjESh9fWHZSn5tDXowDXW9QY959BtScD2Gl9GqWdfFrbYVZdhs13rIRrDR/1376/

🎥 Záznam z finále 3v3: https://www.youtube.com/watch?v=Xj6CXqgsNoo&ab_channel=KNSJosefov

V sobotní ráno na Východ Čech dorazila i ostatní mužstva na turnaj trojic. Za slunečného parna hrálo na 13 hřištích celkem 26 týmů v sedmi kolové základní části. O hladký průběh se staral za mikrofonem Kuba, zápasy hezky odsýpaly a každý hledal kousek stínu. Po pár kolech se tradičně na přední hřiště posunuly lépe hrající týmy, avšak všichni účastníci předváděli mistrovské výkony. Bylo až neuvěřitelné, jak se každý tým rval o body a předváděl neskutečné výkony.

Po obědové pauze se dohrála zbývající dvě kola a následně se turnaj rozdělil na skupinu smrti (10 týmů) hrající už od začátku tie-break a pavoukovou část (16 týmů). Teď už šlo do tuhého a každá chyba zamrzela a rozhodovala. Hráči i přeš stále vedro byli skvěle občerstvováni místní hospodou, kde se dělala kýta a pivo teklo proudem. To ale nezabránilo ke skvělé hře a diváci (i neznající kubb) nadšeně sledovali souboje těch nejlepších v naší republice. Ve skupině smrti si v rychlých zápasech zahrál každý tým 9 zápasů a v play-off se hrála i část poražených.

 Kdo už měl plné zuby kubbu, mohl si vyzkoušet další hry provozované našim klubem. Po téměř dvanácti hodinách hraní, jsme se dostali k zápasů o medaile. V boji o bronzovou placku si lépe počínali téměř domácí PPF, když vystavili stopku jinak skvěle hrajícím Vinnare.

Ve finále na sebe narazili vítězové z posledních tří ročníků a pořádající tým – Našrot a Kubb Klub Police, pro které byl už samotný zápas o zlato historickým úspěchem. Průběh zápasu byl lehce nervózní, ale i díky Čertovi měl úžasnou atmosféru a hledištěm proběhlo asi 63 mexických vln. V první hře se domácí borci dostali do problémů, jelikož se jim nepodařilo shodit kubby v poli. Soupeř toho nedokázal využít, nýbrž druhou šanci už nedostal a Našrot šli do vedení. I druhá hra byla nesmírně vyrovnaná a zde ukázali Našrot svoje zkušenosti, opřeli se o výborný shoz nahozených kubbu a neskutečný závěr. Došli si tak po pro neuvěřitelné čtvrté vítězství v řadě.

Na vyhlášení byly týmy na prvních třech místech v kategorii 6v6 a 3v3 i skupiny smrti náležitě odměněni. Znovu je nutné zmínit parádní atmosféru, když se vytvořil špalír pro týmy na bedně v 3v3. Po předání všech cen a stříkání šampaňským byl turnaj zakončen a mohlo se jít slavit.

Děkujeme všem účastníkům za hladký průběh a jejich nadšení i pomoci. Pevně věříme, že se turnaj všem líbil a budeme na něj vzpomínat jen v nejlepším.

Celkové pořadí

1. Našrot

2. Kubb Klub Police nad Metují

3. PPF

4. VINNARE

5.-6.- Mordbanda Vršovka a Vanitas

7.-8. – Šungiťáci a Zelená je tráva

9.-12. – Husinec Gang, KlaJirGoš, Floutci a Pinďové

13.-16.- Alles Gute, Kubb Klub Vršovka, Okálníci, Lumagi

17. Myšpulíni – VÍTĚZ SKUPINY SMRTI

18. MTK

19. Hledáme třetího

20.Kůzelný Kajtron naRubi

21.-24. Baron(ky), Karger, Lopaty, Mavion

25.-26. Dřevěný králové, Lvíčata

🎥 Záznam z finále 6v6: https://www.youtube.com/watch?v=W-e9qZZwIBo&t=529s&ab_channel=KNSJosefov 

📸Foto (Eliška Forstová): https://drive.google.com/drive/folders/1kgVnCV_52_bOBNgRDQCMn0Gr1XUwWEZI?usp=sharing