Souboj o zlatou mölkku 2023

10. 10. 2023

Turnaj družstev

Podzimní turnaj v mölkky jsme letos uspořádali v nádherném sportovním areálu Rychnovek, jelikož byl zařazen do česko-moravského poháru. To k nám nakonec přilákalo na sobotní turnaj 23 týmů (3 hráči+1 náhradník) včetně české špičky, ale i hráče ze Slovenska a Polska.

V živém přenosu losování se vytvořily 4 skupiny, ve kterých se uskutečnilo veliké množství “derby” soubojů týmů ze stejného města. Počasí nám přálo a na všechny účastníky čekala u prezence kobliha i pamětní placka. Také se všem týmům udělala fotka, která sloužila pro rychlý přehled aktuální stavu v turnaji.

Ve skupinách to byl tedy často litý boj, ale vše za dobré atmosféry a kolem dvanácté hodiny už jsme znali šestnáctku postupujících do Play-off a týmy v Poslední šanci. Po obědové pauze se ještě šlo na dovednostní soutěž ve vypichování prostřední mölkky. Po skvělých výkonech a bez jediného zaváhání zvítězil Radek Louda.

Vzápětí už se dostalo na vyřazovací souboje. V Poslední šanci si stoprocentně vedl tým Mölkky Bystrc I a bral malé vítězství. Play-off defacto nemělo jasného favorita a do semifinále se podíval pouze jediný tým z top čtyřky českého rankingu. O bronz se nakonec utkala MaMaJa, která prohrála vyrovnané semifinále a narazila na Třináctou mölkku. Zápas o třetí místo se dostal do rozhodující páté hry, kde už ale tentokrát byla MaMaJa úspěšná a zvítězila. Finále proti sobě poslalo týmy Nic nebude (mistři ČR) a Tomiru (2. v rankingu), takže o kvalitu bylo postaráno. I tento zápas se dostal do páté hry, což jenom potvrdilo vyrovnanost týmů v turnaji. Přesnější ruku nakonec měla Tomira a mohla se právem radovat z prvního místa.

Turnaj jednotlivců

V neděli Souboj o Zlatou mölkku pokračoval turnajem jednotlivců, do kterého se přihlásilo neskutečných 44 hráčů. Jelikož už se nehrálo do poháru, atmosféra byla ještě více uvolněnější. Hráči byli rozděleny do 8 skupin po 5 nebo 6 a hrálo se na 24 hřištích. Postupový klíč byl při takovém počtu neúprosný a o prvenství mohla usilovat pouze nejlepší dvojice ze skupiny. Ostatní byli přiřazeni do Druhé a Poslední šance.

Už se nedalo vymlouvat na špatnou hru spoluhráčů a každý musel vsázet pouze na svůj um. Postupně se všichni hráči prokousávali svými pavouky a každý odehrál pěknou porci zápasů až se dostalo na boje o konečné umístění.

V zápase o bronz si Krzysztof Stachowiak poradil s Martinem Ocáskem a ve finále po bezchybné hře zvítězil Petr Hanyk nad Martinem Blahetou.

Děkujeme všem hráčům za účast, vytvoření parádní atmosféry a také disciplinovanost, díky které turnaj hezky odsýpal. Moc si vážíme velké podpory partnerů turnaje, čímž můžeme posouvat jeho kvalitu stále výše!

Partneři turnaje