EKC 2025 ve Francii

7. 7. 2025
Mistrovství Evropy v kubbu je turnaj, ke kterému směřovaly v poslední době všechny naše tréninky a KNS vypravilo 9 hráčů, kteří jeli reprezentovat také Českou republiku. 🇨🇿
V pátek se konal turnaj jednotlivců s rekordní účasti 336 hráčů. O to větší úspěch je, když se do TOP 32 dostali hned 3 naši zástupci – Karlos Souček, Ondra Kubeš a Hajásek. Našemu loňskému obhájcovi titulu Gučanovi playoff uteklo o kousek po nevydařeném posledním kole.🤏
Do dalšího kola se probojoval pouze Karlos, který svoji cestou prodloužil až do čtvrtfinále. V tom se utkal s belgickým Yentelem Castrelem, který už EKC dvakrát vyhrál. O vítězi rozhodla až pátá a k vidění byly výkony hodné finále. Vítěze pravděpodobně určil už prvotní rozhoz, jelikož hry to byly rychlé a každá malá chyba se trestala. Yentel udělal o jednu méně a pro Karlose turnaj skončil těsně před branami semifinále.
Na EKC už je tradicí, že 6 nejlépe umístěných hráčů z každé země vytvoří tým, který poté reprezentuje daný národ. A nejen, že jsme měli v této šestici již zmíněné tři hráče, co se dostali do playoff, ale přidal se k nim i Guču, který si v dohrávkách zajistil účast v tomto turnaji. Naši KNS šestici poté doplnil Petr Slezák, který se také do playoff dostal a Venda Srba z Husince, jenž obsadil po základní části neuvěřitelné 2. místo. 💪
Večer po finále jedniček se tedy odehrála základní skupina šestic. Naši reprezentanti měli ve skupině Chorvatsko, Lucembursko a Švédsko 2. Dále do semifinále postupoval pouze vítěz skupiny a po skvělém výkonu to byla právě naše parta. 🙃
V sobotu se konal pro nás hlavní turnaj, tedy trojice, kde jsme měli 3 týmy v celkové konkurenci 74 družstev. Základních 8 kol mělo rozhodnout o tom, kdo postoupí do nejlepší šestnáctky. A i když to dlouho vypadalo, že tam budeme mít dva týmy, Natuty nakonec nedokázali v posledních zápasech zabrat a turnaj pro ně po následných dvou kolech o dohrání o umístění skončil 35. místem. Výsledek sice mohl být lepší, ale zkušenosti do dalších let a do dalších turnajů jsou k nezaplacení. Les Trois Kubbiers se po dohrávkách všech kol umístili na 65. místě.
Naše jedničky Našrot se do playoff dostali z 14. místa a tak narazil v prvním kole na tým, co postupoval z místa třetího. Zápas došel až do třetí rozhodující hry, kde se v tiebreaku bohužel nezadařilo a cesta Našrotu letos skončila již v prvním kole.
Naději jsme tak ještě měli v turnaji šestic, kdy se kolem arény shromáždila početná česká výprava a podporovala naše český kluky v semifinále 6v6 proti německé dvojce, ale bohužel bez úspěchu. O bronz jsme si pak zahráli s Německem 1 a i tentokrát došlo na třetí hru, kterou jsme nakonec zvládli a Česko získalo bronzovou medaili z EKC 25. 🎉
Poté nás už čekal závěrečný ceremoniál, vyhlášení vítězů a nesmíme opomenout úspěch Tomida z Police, kteří si ve Freshman’s Cupu vybojovali úžasnou stříbrnou medaili, proto posíláme velkou gratulaci.💪
Pobyt ve Francii jsme si o pár dní prodloužili a udělali si výlet do Normandie, podívali se na Tour de France a pak už nás jen čekala dlouhá cesta domů. Příští rok je EKC v Rakousku, kam se samozřejmě chystáme ta moc se těšíme! 🤩
Může jít o obrázek 7 lidí