Hajásek – hrdina předkař

14. 6. 2023

Podruhé se náš klub vypraví na evropský šampionát v kubbu, který tentokrát hostí kolébka této hry švédský Stockholm v termínu 7.-8.7. Naše trojice hráčů pod týmovým názvem Našrot znovu bude odjíždět s nejvyššími ambicemi.

Pojďme si představit prvního našeho hrdinu, který se připravuje na EKC ve Stockholmu. Patrik “Hajásek” Velc je tichou tváří v týmu. Shazovat chodí první na nejbližší kubby a snaží se jich na jeden hod trefit co nejvíce. V rozhovoru zmiňuje svoje turnajové návštěvy Švédska včetně vítězství nad výběrem amerických hráčů. Také popisuje důvody nepostoupení do play-off v trojicích na loňském šampionátu a třeba i jak se mu líbí v našem klubu. 

Jak zpětně hodnotíš loňské výkony na EKC v německém Wismaru?

Určitě jako zkušenost. V 1v1 mě první česká šestka utekla jen o fous, i tak jsem hrál šestice v té druhé, ale tam to bohužel nevyšlo. Proto jsme podporovali alespoň první šestku k skvělému výkonu, který se vydařil a získala titul. V trojkách jsme měli vysoké ambice, ale bohužel jsme nedokázali hrát svou hru a nedostali se do tempa, které jsme potřebovali. Nepostoupení do top 16 je pro mě osobně zklamání.

V minulém roce se vám nepovedlo znovu vyhrát MČR trojic. V čem vidíš příčinu?

 Tak nemůžeme vyhrávat rok co rok, i když by to bylo fajn. 😀 Největší příčina je jednoduchá, soupeř byl lepší a zaslouženě nás porazil. Na druhou stranu jsme skončili druzí, takže to nebylo z naší strany špatné a jen krůček chyběl.

Jaké věci jste pilovali na letošní turnaje?

Pilovat upřímně není moc co, všichni máme naházeno a dokážeme zastoupit na každé pozici, což je velké plus. Samozřejmě trénujeme hodně spíš automatismy, aby to bylo jednodušší. Já osobně se zaměřují na práci s hlavou, když to ustojíme v hlavě máme šanci se dostat vysoko.

V Klubu netradičních sportovců působíš už třetím rokem. Jsi v něm spokojený?

To už jsou 3 roky? No toto letí. Jsem v něm moc spokojený, je to skvělá parta lidí. Myslím, že za 3 roky jsme se stali taková netradiční rodina, což je super. Prostě úžasná parta “bláznů” a jsem rád i je mi ctí, že můžu být součástí klubu.

Červencové EKC se uskuteční ve Stockholmu. Už si někdy byl ve Švédsku a co očekáváš od jeho hlavního města?

Je to tak, EKC bude v kolébce kubbu a moc se na to těším. Ve Švédsku jsem byl celkem 3x a pokaždé na World Cupu, kde to bylo fajn. Z druhé návštěvy byla dokonce senzační výhra nad výběrem z Ameriky v souboji o 3 místo, což bylo fantastické. Od hlavního města očekávám, že to tam bude hezké a něco k vidění. I když tam budeme krátce, tak se snad někam podíváme. Poněvadž je tam prohibice, tak alespoň nějaké památky. když ne party.  

S jakou hrou byste se chtěli prezentovat na evropském šampionátu a jaké máte cíle?

S dokonalou hrou. Když budeme hrát jak umíme, můžeme porazit i ty nejlepší, pokukovat po nejvyšších příčkách a takový je cíl. Osobně se pokusím klukům čistit cestu, ať jim zbývá spoustu hodů dozadu a máme tak největší šanci uspět. Snad si vše sedne jak má, my se dobře vyspíme a půjde to podle našich představ hezky krůček po krůčku. Co se týče 1v1, tak doufám, že se klukům i mně samotnému bude dařit jak jen to půjde. Chtěl bych si s nimi zahrát v 6v6. V 1v1 bych se chtěl dostat do top 16, i když to bude strašně těžké. V 3v3 se chceme dostat na bednu, pokud možno na tu nejvyšší pozici.