Kubb Masters Cup: Našrot obhájili domácí půdu

10. 5. 2023

Po druhé jsme uspořádali na Novém Plese Kubb Masters Cup, což je turnaj v kubbu, kterým se snažíme vyrovnat podmínky v zahraničí, ale zároveň dát možnost hrát začátečníkům. Letos jsme tímto turnajem 6. května zahájili venkovní sezónu a maličko i doplatili na brzký termín v podobě ranního deště. Ten ale až překvapivě brzy ustal a všech 19 trojic se mohlo bavit kubbem.

Všechna hřiště byla nově ohraničená provázky, takže vše bylo na první pohled jasné a hry pěkně plynuly. Po sedmi kolové základní části se vyfiltrovala nejlepší osmička týmů. Nakonec se nám opakovalo loňské finále a KNS Našrot hráli s Kubb klub Police nad Metují. Po zápase s vysokou kvalitou, když bylo k vidění několik doublů se nakonec znovu z výhry radovali naši borci. Bronzové medaile si vybojoval Kubb klub Vršovka.


Týmy mimo Top osmičku hrály turnaj Little Masters, kde ve finále zvítězili Husinecká S nad Amigos. Nechyběla ani dovedností soutěž Hajas Trophy, kterou si tentokrát podmanil Laci.
Do turnaje také zasáhl i náš druhý tým KNS Josefov, který si odbyl svou turnajovou premiéru. I přesto že skončil na 19. místě, tak se úplně neztratil a dokázal jednou vyhrát a remízovat.

Děkujeme za hojnou účast a parádní atmosféru. Přejeme ostatním organizátorům, ať se turnaje povedou a budou k vidění suprové výkony stejně jako na našem.

Pořadí

Fotogalerie