Beach kubb: Nejlepší hráči v písku jsou z Police

27. 3. 2023

V poslední březnovou sobotu by se asi málokterý hráč kubbu viděl hrát na písku. Avšak letos přišla změna a poprvé se uspořádal pískový turnaj za využití vytápěné haly v Doubravicích u Pardubic. Zimní přestávku si tím zkrátilo hned 13 trojic, které okusily jiné herní podmínky, než na které byly zvyklé z trávy. 

První kola základní části byla herně opatrnější a hráči se museli srovnat s tím, že klacky se nebude klouzat, ale rovnou se zabodnou. Postupem času už se všichni aklimatizovali, za což hovořilo i větší množství nedohraných zápasů v časovém limitu a velké vyrovnanosti.

Herní systém byl neúprosný a šanci bojovat o medaile dostala pouze nejlepší čtveřice, ostatní dohrávali zápasy o umístění. A už v této fázi rozhodla doslova jedna setina bodu o postupu vršovského týmu číslo 1 na úkor svých parťáků pod číslem 2.

Semifinále se hrála na 2 vítězné hry nebo vypršení 45 minut. Na prvním hřišti si o finále řekli naši KNS Našrot, kteří extrémně rychle vymazali soupeře. Druhým finalistou se stal po velkém boji tým Kubb klub Police. V zápase o bronz se KKV 1 povedlo dostatečně oklepat z prohry v semifinále a porazit Řezané Vinnare. Finálový zápas nabídl souboj dvou kvalitních týmů, ale o nějaké dlouhé vyrovnané bitvě se nedalo mluvit, jelikož borci z Kubb klub Police cítili šanci získat první velkou trofej a bez ztráty hry si došli pro první místo.

Nutno říci, že tato akce byla pro všechny něčím novým a z důvodu časového pronájmu haly si říkala o dochvilnost hráčů, které se dostalo a za organizační tým za ní děkujeme. Věříme, že vás beach kubb bavil a za rok si ho zopakujeme snad ve větším počtu.

Děkujeme všem podporovatelům klubu, že můžu vytvářet nové akce pro veřejnost!

Konečné pořadí

 1. Kubb klub Police
 2. KNS Našrot
 3. KKV 1
 4. Řezané Vinnare
 5. Mavion
 6. Pocem, kam jdeš
 7. KKV 2
 8. Ramboys
 9. Okálníci
 10. KKP
 11. Píjčky
 12. Makumo
 13. Voko bere


Pořadí po základní části