Český KUBB má svoji první mistryni republiky

27. 9. 2022

Sobotní den 24. září znamenal pro český kubb historickou událost v podobě prvního národního mistrovství žen. Premiérové organizace se ujal právě naše klub, který se snažil na Novém Plese připravit pro hráčky co nejlepší zázemí. Proto jsme nakoupili nové sady, připravili pro hráčky občerstvení a třeba i měli finálovou arénu. Turnaje se zúčastnilo 16 hráček ze všech koutů republiky, které se utkaly v sedmi kolové základní části a následném play-off s dvojitým K.O.

Po zahájení a vyslechnutí české hymny se účastnice prvního MČR vrhly na úvodí zápasy. Už od začátku se dostavil i velký počet diváků, kteří vytvářeli skvělou atmosféru a také se mohli v průběhu zapojit do tipovací soutěže. Po pár kolech se díky švýcarskému systému dostaly na přední hřiště výkonnostně zdatnější hráčky a k vidění byly zajímavé souboje. Z tváří hráček byla po celou dobu vidět skvělá energie a nadšení z her, i když se zrovna nedařilo.

Po obědové pauze se dohrála poslední kola a mohli jsme se vrhnout na play-off, ve kterém měly i poražené hráčky stále možnost bojovat alespoň o třetí místo. Do semifinále se probojovala nejlepší čtveřice hráček ze základní části, která ne náhodou byla komplet z husineckého klubu. Avšak nakonec tuto nadvládu narušila Markýza, která po vyřazení v osmifinále dokázala porazit všechny soupeřky, což završila i v zápase o bronz, kde po výsledku 3:0 zvítězila nad bojovnicí Hankou Jeníčkovou.

Finálový zápas se odehrál pro nás v tolik vytoužené aréně. Souboj zde svedla doposud dominující Klára Srbová se svojí dobrou kamarádkou Hannou Dominikovou. I když šlo vážně o hodně, přátelství se projevovalo i v průběhu hry, když se holky vzájemně hecovaly. Avšak průběh finále se čekal mnohem vyrovnanější, jenže bohužel Hanně tento zápas vůbec nevyšel, čehož využila perfektně hrající Klára a po půl hodině od rozhozu mohla náležitě slavit titul mistryně ČR.

Bylo nám ctí se zhostit organizace takovéto akce, protože se rádi pouštíme do velkých výzev a nebojíme se něčeho nového. Za to moc děkujeme naším sponzorům, kteří nám pomáhají zvednout netradiční sporty na vyšší úroveň.