Karlos – hrdina zadkař

29. 6. 2023

Jistota. Bohužel to vloni na EKC našemu zadkaři Karlosovi chybělo. Ale po celý rok tvrdě trénoval a zadní kubby mu padají tak jako dříve. Co bylo příčinou herní výpadku nebo čemu dalšímu se Karlos věnoval, se dozvíte v našem třetím rozhovoru před ME v kubbu 2023.

Upřímně na loňském EKC si nepředvedl výkony, na které jsme u tebe zvyklí. Čím to bylo?

Ano, je to tak. Všechno bylo připravený na rok 2020, kde všechno šlapalo jak mělo, ale kvůli covidu se EKC dvakrát odložilo. I tak jsem byl připravený, ale pak přišla šílená krize, kdy jsem nebyl schopný házet svůj standard a to prostě měsíc před ME nechceš. Nechápal jsem to já, nechápali to kluci, nechápala celá republika. Čím se EKC blížilo, krize se prohlubovala a já to prostě neunesl psychicky.  Tohle už jsme, ale přešli společně jako tým a letos od nás čekejte velký věci. 

Dělalo ti problémy hrát s menšíma sadama nebo to vůbec neřešíš?

Samozřejmě, že je to změna. Člověk má za sebou X tréninků s větší sadou a na prvních hodech je to znát, ale jako problém bych to určitě neviděl. Jak rád vždycky říkám, když to má spadnout, tak to spadne. 😊

Na letošních turnajích to vypadalo, že si zlepšil svůj nához. Trénoval si právě tuto disciplínu nebo ses soustředil na něco jiného?

S klukama jsme na tom pracovali, za co jim chci určitě poděkovat. I když to dost bolí, a naučit se po 7 letech něco jinak je hrozně složitý. Není to určitě jak bych si představoval, ale právě proto chodím na nához jako první a cílem je, ukončit hru do 3. série. Samozřejmě jsem dost po loňsku piloval hody na 8 metrů. Aby ve mně měli kluci zase jistotu, že když mě tam pustí, neminu. 🙏 

Hodnotíš po dvou letech účinkování v našem klubu jako dobrou volbu, že v něm seš?

Tuhle otázku jsem samozřejmě čekal a je na místě. Protože bych touhle cestou chtěl klubu poděkovat, jak se o nás i ostatní odvětví netradičních sportů stará. Díky klubu se můžeme plně věnovat svým výkonům. Jsem rád, že jsem členem KNS, jsem rád, že jsem členem téhle super party. 

Švédsko už je pro tebe známou destinací, ale právě Stockholm navštívíš poprvé? A jak se na něj těšíš?

Do Švédska se vracím vždycky hrozně rád. A to, že navštívíme rovnou hlavní město je super. Jedeme tam s předstihem, takže konečně uvidím i víc, než jen kubbové hřiště. 

Vloni jste odjížděli do Wismaru s jasným cílem vyhrát, což se v trojicích ani jednotlivcích nepovedlo. Jaké budou cíle tentokrát?

Na akci jako je EKC nemůžeš prostě odjíždět s tím, že chceš být mezi top 16. Jedeš tam s tím, že si poslechneš hymnu, a přitom budeš stát na bedně! Určitě si chceme s klukama všichni tři zahrát šestky, to se ještě žádnému týmu co vím, nepovedlo, aby měl kompletní trojku v šestkách.

Video medailonek před EKC 2022