MČR jednotlivců v kubbu 2021: Guču kubbovým králem

31. 8. 2021

V poslední srpnovou sobotu 28.8.2021 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky v kubbu jednotlivců pořádané Policí nad Metují. Předem jsme věděli, že počasí bude kruté a připravovali jsme se na nejhorší a to déšť – postrach tohoto sportu. Oblékli jsme se do nových dresů a termo oblečení. Po této stránce jsme byli nadmíru připraveni.

Že začátku proběhlo menší zdržení kvůli technickým problémům. Po vyřešení následovalo rozlosování a uslyšeli jsme naživo naší státní hymnu od úžasné zpěvačky. A mohlo se jít na věc. Turnaje se zúčastnilo 54 hráčů, což si snad blíží českému rekordu.

Systém turnaje byl na 7 základních kol podle EKA systému a následně se TOP 32 hráčů probojovalo do hlavní části MČR Na zbytek účastníků zbyla skupina smrti.

Do hlavní části turnaje e se probojovali všichni tři naši hráči. Zápasy se proměnily ve velký boj, jelikož v jednotlivcích hraje každý sám za sebe, za každou chybu si můžete sám a i ten nejmenší výpadek v podobě prohozu zamrzí a může prohrát zápas. Do toho neustálé mrholení, které střídal déšť. Kolíky a kubby se smekaly, hřiště začínalo být blátivé a hra postupem času byla náročnější a náročnější.

Po základní sedmikolové části a kvalifikaci do hlavního pavouku jsme se umístili na 5. místě (Petr), 15. místě (Karel) a 18. místě (Patrik). To pro všechny znamenalo postup do 32. pavouka. V pavouku bojovali všichni tři členové KNS, ale bohužel do osmifinále se dostal jenom Petr. Karel a Patrik začali bojovat o třetí místo z levé strany pavouka. Petr se nakonec dostal až do finále, ale bohužel pro ostatní kluky skončila cesta na tomto mistrovství v levé části pavouka.

Ve finále na Petra čekal Vlčák alias RoboVlk z Police nad Metují. Zápas to byl pro fanoušky určitě krásný. Každý z finalistů měl za zády svůj kotel a atmosféra byla neskutečně napjatá. V První hře Vlčák Petra smetl během pěti minut a Petr zavolal:,,Co mám proti němu hrát?,,. Druhá hra byla vyrovnaná, ale krále shazuje náš svěřenec. Tuto hru rozhodl jediný prohoz Vlčáka na základní lajnu, což značí, jak to bylo krásné finále. Stav 1:1. Ve třetí hře si Petr pohlídal začátek a s kotlem v zádech dotáhl finále do vítězného konce! Jestli někdo slyšel v dáli hromobití, tak to byl vůbuch emocí po pádu krále.

Tímto Petrovi pro rok 2021/2022 náleží titul mistra České republiky. Mockrát mu gratulujeme!
Po svém spoluhráči Karlovi Součkovi je to druhý hráč v ČR, kterému se povedlo vyhrát v jeden rok MČR šestic,trojic a jednotlivců.
Uznání zaslouží i vícemistr Vlčák za neskutečný stabilní a perfektní výkon po celý turnaj a bronzový Tomáš Vajda.

Děkujeme Polici za dobře uspořádané MČR při tak náročných podmínek. Husinec Kubbu za opětovné poskytnutí sad! Sezóna nám pomalu končí. To nejdůležitější máme už za sebou. Zbývají poslední dva menší turnaje a to Vršovka Štamgast CUP(podzim) a Husinecká podzimní řežba.