Souboj o zlatou mölkku 2022

18. 10. 2022

Už téměř tradičně naši organizační sezonu ukončil podzimní turnaj v mölkky. Na naše kurty dorazilo 12 týmů a poprvé jsme měli na mölkky také zahraniční účast, díky slovenskému týmu Pampuch Prievidza. Týmy byly rozdělené do 2 skupin po šesti týmech, ve kterých se hrálo o nasazení do play-off.

Počasí bylo po celý den sychravé, avšak na doplnění síly obdrželi všichni účastníci iontový nápoj od našeho sponzora Yourbody. Hrálo se antukovém povrchu. Ve skupinové fázi se podařilo všem týmům zvítězit alespoň v jedné hře a první místa obsadili SEMTAMŤUK 1 a HaPo, oba z Jablonce nad Jizerou. 

Po dohrání skupin následovala obědová pauze, ve které si hráči opekli vuřty nad společným ohněm a následně se utkali v dovednostní soutěži ve vypichování. V té po napínavé bitvě zvítězil Břetislav Polák. 

A konečně nastal čas na vyřazovací souboje. Teď už šlo do tuhého a každá chyba mohla rozhodnout, avšak pohodová atmosféra zůstala stále přítomna. Na poražené týmy čekala levá strana pavouka, respektive zápasy o umístění. Bronzové medaile získalo po výborném výkonu duo SEMTAMŤUK 1 (manželé Hanykovi). Až do samotného finále se podařilo dojít loňským vítězům KNS Našrot (Karel Souček & Patrik Velc). Soupeřem jim byli jablonečtí Hapo (Jarmila Hanyková & Břetislav Polák), kteří je dokázali doposud jediní porazit v základní skupině, proto mělo finále předem nepředvídatelný průběh.

Finále se hrálo na tři vítězné hry. Vedení a výhodu začínání si udrželi domácí borci. Jablonecký pár dokázal v následující hře odpovědět a srovnat průběh zápasů. I ve třetím hře si začínající tým udržel podání, avšak do závěrečné hry se zápas nedostal, jelikož KNS Našrot zvítězili 3:1 a obhájili loňské vítězství. 

Ihned jsme se přesunuli k vyhlášení, kde postupně každý tým dostal diplom a tři nejlepší věcné ceny s medailemi. Vítězové se mohli těšit z trofeje v podobě zlaté mölkky. Děkujeme všem účastníkům za parádní turnaj. 

Naši členové se v turnaji neztratili, když vítězství brali Karel a Patrik, 4. místo Vláďa, 6. místo Zdeňka a Ivoš, 8. místo Anežka s Aničkou a 11. místo Vojta.

 

FOTKY Z TRUNAJE