Kubb Masters Cup 2024

9. 5. 2024

Již potřetí se na Nový Ples sjela kubbová komunita zúčastnit se turnaje Kubb Masters Cup, který byl opět pro týmy složený ze tří hráčů. Poprvé jsme hráli naplno přes nový systém zadávání výsledků pomocí webových stránek, který hezky urychlil průběh turnaje. Do toho se přihlásilo 18 týmů a úderem deváté hodiny se zaplnila hřiště k prvnímu kolu ze sedmi v základní části. Nové bylo i bodování zápasů převzaté od evropské asociace, které dávalo možnost částečně bodovat i prohranému týmu. Postupem času se nad novopleským pažitem vyšvihlo i slunce a společně s dobrou atmosférou základní část hezky plynula. 

Do hlavního play-off se měla šanci dostat pouze nejlepší osmička týmů a před posledním kolem bylo pořadí natolik vyrovnané, že to mohlo být téměř 14 týmů. Komu se to nakonec nepovedlo, zahrál si turnaj Little Masters, ve kterém dokázal vítězství obhájit tým Husinecká S. V hlavním pavoukovi jsme se přesunuli do zbrusu nové arény, ve které se nejdříve odehrály semifinálové zápasy. V jednom z nich bylo k vidění polické derby, které lépe zvládli zkušenější borci KK Police. Na druhém hřišti si postup do finále vybojoval tým KNS Našrot proti Morbandě Vršovka, která posléze svedla boj o bronz s týmem Flowtci. Po pětisetové bitvě propukla obrovská radost u již jménovanéh týmu z Police – Flowtci.
    Finále mělo už potřetí stejné složení a tedy KNS Našrot s KK Police. Ač nebyl stanovený žádný časový limit, po téměř bezchybné hře se za 27 minut radovali již potřetí za sebou z vítězství v turnaji naši kluci KNS Našrot.

Celý den také turnaj doprovázela dovednostní soutěž Hajas Trophy, ve které bylo cílem shodit krále z co největší vzdálenosti hodem z kopce. Do finále se dostali borci, kteří překonali vzdálenost 20 metrů. Nakonec nejpřesnější ruku ve finále měl Patrik Velc.

Moc děkujeme partnerům za podporu tohoto turnaje a samozřejmě dík patří i všem účastníkům, jelikož vše probíhalo na vteřinu přesně a s úsměvem na tváři.

POŘADÍ

 1. KNS Našrot
 2. Kubb Klub Vršovka
 3. Flowtci
 4. Morbanda Vršovka
 5. Kubbfklidu
 6. KNS Mavion
 7. Nový Ples
 8. HUSA NAMOLL
 9. Husinecká S
 10. InKubbus
 11. Avido
 12. KNS Komapátky
 13. Lumagi
 14. Sešlost
 15. Píjčky
 16. Makumo
 17. Voko bere
 18. Kinder
 1. Patrik Velc
 2. Petr Forst
 3. Klára Srbová
 4. Petr Jirků
 1. Patrik Velc
 2. Lukáš Lučáník
 3. Jakub Martinec

VÝSLEDKY