Braník Roundnet Open: První turnaj v roce 2022

3. 1. 2022

Hned druhý den v novém roce jsme vycestovali do Prahy na turnaj ve spikeballu – Braník Roundnet Open. Tým Pejsek a kočička, který zastupovali Markét a Vojta, se již klasicky zaregistroval do kategorie Hobby (začátečníci).

Díky nasazení do skupiny B, která své zápasy odehrávala od 11:30, jsme si mohli dopoledne projít centrum města, poté jsme se přesunuli do nafukovací haly s umělou trávou. V základní skupině nás čekalo 6 zápasů v rychlém sledu po sobě. Vstup do turnaje se nám podařil a připsali jsme si 4 výhry proti méně i stejně  zkušeným týmům. Šňůru výher jsme si i kvůli zbytečným chybám nechali v následujícím zápase přerušit. A ani poslední utkání proti rakousko-německé dvojici se nám nepovedlo dovést do vítězného konce. Nakonec jsme se kvůli horšímu skóre umístili třetí v naší skupině.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Pardubickej lajf, což jsou kluci, se kterými občas hráváme ve svém volném čase. Kvůli menším herním zkušenostem jsme byli pasováni do role outsidera zápasu hraném na dva vítězné sety. Nízké sebevědomí nám příliš nepomohlo a v prvním setu nás soupeř jednoznačně porazil i díky dobrým podáním a smečím. Druhý set už tak jednoznačný nebyl a po našem zlepšeném výkonu jsme se dlouho drželi ve vedení, avšak bohužel v koncovce byli šťastnější kluci z Pardubic, kteří turnaj nakonec vyhráli. V zápase o 7. místo nás čekal přemožitel ze základní skupiny Harry není koště. Možná trochu zklamání z předchozího zápasu mělo za příčinu rychlé vedení soupeře, avšak brzy jsme se srovnali, začali hrát naši hru a zápas otočili do vítězného konce.

Po odehrání všech našich zápasů jsme zhlédli v akci top hráče a nechali se inspirovat do budoucích turnajů. Akce se celkově povedla a vše hezky odsýpalo. Naše umístění v polovině přihlášených týmů je možná malé zklamání, ale hold jsme narazili na pozdější vítěze a umístění ze skupiny nás poslalo hrát zápas o 7. místo. Cítíme herní posun od posledního turnaje a budeme se snažit posouvat dále.