Červencový turnajový víkend v mölkkách a kubbu

12. 7. 2022

Turnaj mistrů mölkky – Stranný

Po delší době jsme se vydali i na turnaj v mölkky. Nebyl to ledajaký turnaj, ale přímo turnaj mistrů v rámci oslav 10 let asociace mölkky. Naše finální sestava se utvořila až v páteční odpoledne a poprvé jsme na turnaj vyrazili ve složení Anežka, Markét a Vojta.

Herní lokalita se nacházela v obci Stranný nedaleko Konopiště. Turnaje se zúčastnilo 16 trojic, takže nás čekala osmi členná skupina. První 3 zápasy nám absolutně nevyšly a vůbec jsme se nedostali do hry. Po té jsme se lehce srovnali a dokázali urvat body, které nám nakonec zajistily hezké 5. místo ve skupině.

V osmifinále nás čekali místní borci v zápase hraném na 3 vítězné hry. Bohužel se nám nepovedlo vyhrát ani jednu hru a spadli jsme do pavouka o umístění, kde jsme se dokázali prosadit až v utkání o 15. místo.

I přes výsledkový neúspěch jsme si turnaj užili a rádi se potkali už se známými tvářemi z mölkkařské komunity. Navíc se Markét dostalo ocenění 1. vicemiss turnaje a obdržení ocásku z grilovaného prasete.

KUBB Hlásnice

Týden po návratu z ME se Patrik s Karlem vydali na pohodový turnaj do Hlásnice. Organizátoři tuto akci pořádají hlavně pro skvělý zážitek hráčů, proto nechybí skvělé občerstvení. Avšak po příchodu si naši chlapci všimli kratších rozměrů hřišť, což jim moc nesvědčilo. I přesto v turnaji bojovali a po základní části drželi 1. místo v obsazení 20 týmů.

Stopka byla našemu týmu vystavena v semifinále a následoval zápas o bronz, který se povedl Patrikovi s Karlem vyhrát.