Halové MČR v mölkkách 2022

1. 3. 2022

Po uspořádání dvou turnajů v loňském roce jsme rozhodli také na nějaký vyrazit a nabrat zkušenosti. Paradoxně prvním letošním mölkkařským kláním bylo halové MČR v Rakovníku. Náš klub vyrazil v početné šestičlenné sestavě a pro všechny to byla premiéra na takto velkém turnaji. Organizátoři rozdělili turnaj do tří dnů podle jednotlivých kategorií. Hrálo se na tvrdém povrchu pokrytém koberci, kde házecí kolík skákal jako dobře vycvičená žabka, a tak podmínky byly obtížnější.       

Pátek – Večerní dvojice

KNS Josefov: Ivo a Vojtěch Plecháčovi

Ahojko dvojko: Anna a Vladimír Němcovi

Ázetka: Anežka Freislebenová a Zdeňka Plecháčová

Na úvod nás čekal večerní turnaj dvojic, kde po tříčlenné základní skupině následovalo play-off. V úvodních zápasech byla na nás znát mírná nervozita i absence zimních tréninků. Ani jednomu našemu týmu se start turnaje nepovedl, a tak nás čekalo předkolo play-off. V tom byli úspěšní pouze KNS Josefov, kteří pokračovali v turnaji a na zbytek čekal zápas o umístění. Proti chlapcům Plechačovým se postavili jedni z favoritů turnaje 13. mölkka. Nám se podařilo využít chyb soupeře a vyhrát první hru. V té druhé už soupeř více znervózněl, a i po našich několika šťastných hodech jsme postoupili do dalších kol v turnaji. Čtvrtfinálový zápas se dostal do rozhodující hry, ve které měly obě dvojice možnost vítězného hodu, avšak tentokrát byl úspěšný náš protivník. Následovaly dohrávky o umístění, a nakonec se nám povedlo obsadit parádní dělené 7. místo. Zbylé týmy se umístily na 22.-24. místě.

Sobota – MČR trojic

KNS Josefov: Zdeňka, Ivo a Vojtěch Plecháčovi

Freieris: Anežka Freislebenová, Anna a Vladimír Němcovi

Vrcholem víkendových soubojů v mölkkách bylo sobotní MČR trojic, kde jsme měli zastoupení dvou mančaftů. Celkem 18 týmů bylo rozděleno do dvou základních skupin. V těch se lépe dařilo Freieris, kteří ve své skupině obsadili 7. místo a KNS Josefov byli o příčku horší, takže jsme museli do předkola play-off. Z toho se nám povedlo postoupit, ale po následné prohře obou týmů jsme spadli do turnaje Poslední šance. V tom jsme se nakonec potkali v konečném zápase o 13. místo, ve kterém zvítězili po těsném průběhu KNS Josefov.
Opět jsme ve většině zápasů měli šance na výhru, ale malá zkušenost s halovým povrchem a i určitý podíl náhody a štěstí byl proti nám.

Neděle – MČR jednotlivců

Zdeňka, Ivo a Vojtěch Plecháčovi, Anežka Freislebenová

Mölkkařský maratón pokračoval nedělním MČR jednotlivců. Tady se styl hry změnil, jelikož hráli vždy čtyři hráči najednou a počítaly se zavřené hry i počet bodů v ní. To mělo za následek větší taktickou bitvu. Z našich čtyřech zástupců se přes první kolo povedlo z druhého místa postoupit pouze Zdeňce, která následně už nestačila na zkušené hráče a obsadila 30. místo. Na ostatní čekal turnaj Poslední šance, kde se v posledním zápase potkali Ivoš s Anežkou. Vojta v tomto turnaji poražených postoupil suverénně po čtyřech zavřeních hry do zápasu o medaile. I v tom začal získáním bodu za zavření, ale bojovat musel až do posledního hodu, ve kterém se mu podařilo i po druhé uzavřít a zvítězit v turnaji Poslední šance.

Výsledky

Večerní dvojice: KNS Josefov (Ivoš+Vojta) – 7. místo, Ahojko dvojko (Anička+Vláďa) a Ázetka (Zdeňka+Anežka) – 22.-24. místo

MČR trojic: KNS Josefov (Ivoš+Zdeňka+Vojta) – 13. místo, Freieris (Anička+Anežka+Vláďa) – 14. místo

MČR jednotlivců: Zdeňka – 30. místo (9. žena), Vojta – 33. místo (vítěz Poslední šance), Ivoš – 42. místo a Anežka – 43. místo (14. žena) 

Na závěr je třeba zdůraznit výbornou organizaci turnaje – minimum prostojů, startovní čísla, připravené zápisy utkání a celkově přátelská atmosféra po všechny dny. Jediná škoda, že jednotlivá vyhodnocení pořadí neměla pořádnou atmosféru.

Fotogalerie