Souboj o zlatou mölkku – report

19. 10. 2021

I přes sychravý podzimní den přijelo do Josefova 15 dvojic soutěžit ve hře mölkky. O motivaci bylo řádně postaráno, jelikož vítěz turnaje pro začátečníky i pokročilé si mohl myslet na krásnou trofej v podobě “zlaté mölkky”. Týmy byly rozdělené podle pořadí přihlášení do dvou základních skupin, kde se vzájemně utkaly ve dvou hrách. Zápasy se odehrávaly na 5 hřištích pokryté antukou a zde se střetávali v přátelské atmosféře i zkušenější hráči s úplnými začátečníky. Po odehrání všech zápasů ve skupině se uskutečnila dovednostní soutěž. V té se účastníci snažili trefit ze tří vedle sebe postavených pouze prostřední mölkku a nejlépe si vedl Petr Hanyk (SEMTAMŤUK).

Účastníci měli možnost si zakoupit pochutiny v bufetu a dokonce ohřát sebe nebo špekáček nad ohněm. Největší úspěch měl grog, který zahřál nejednoho hráče. Znovu jsme byli svědky, že netradiční sporty mají možná menší hráčskou základnu, ale průběh turnajů je bez jakýchkoliv problémů a potyček.

Po obědové pauze jsme se posunuli do vyřazovací části. První čtyři dvojice ze skupin postoupili do play-off o vítězství a na ostatní čekal pavouk poražených. Zápasy se už hrály na 2 vítězné hry. Čtvrtfinálová utkání nám nabídla několik osobních soubojů možné nazvat jako derby. O postup dále hráli proti sobě dva naše týmy KNS Našrot a Na5hodu, kde si v rozhodující hře lépe vedli mistři v kubbu. Také si to v jabloneckém souboji SEMTAMŤUK rozdali s HaPo a povedlo se jim též zvítězit ve třetí hře. Maximální počet her nabídlo i další čtvrtfinále a Hustá dvojka porazila své kamarády Modrou trojku.

V souboji o finále se uskutečnil zápas mezi úřadujícími vicemistry ČR v mölkkách a mistry ČR v kubbu. Mohli jsme vidět odlišné způsoby hry a neskutečně vyrovnaný boj, který lépe dopadl pro KNS Našrot. Druhé semifinále jednoznačně ovládli vítězové základní skupiny B VeJa. Zápas o bronz už si zkušený SEMTAMŤUK pohlídal a zvítězil ve dvou hrách nad Modrou trojkou. Finále začalo lépe pro manželský pár Marko (VeJa), kteří se ujali vedení, a to hráli jako druzí v pořadí. Jenže naši hráči ukázali zkušenosti z finálových bojů a získali druhou i třetí hru, čímž se stali vítězi celého turnaje.

Děkujeme za velikou účast a vytvoření příjemné atmosféry. Jsme rádi, že vidíme jak stálé tváře, tak i ty nové. 😊

Pořadí

 1. KNS Našrot (Petr Forst a Karel Souček)
 2. VeJa (Veronika Marko a Jaroslav Marko)
 3. SEMTAMŤUK (Petr Hanyk a Michal Hanyk)
 4. Hustá Dvojka (Pavla Kejdanová a Vláďa Němec)
 5. HaPo (Jarmila Hanyková a Břetislav Polák)
 6. Modrá trojka (Martin Purkart a Kamil Valeš)
 7. Na5hodu (Zdeňka Plecháčová a Ivo Plecháč)
 8. EliTom (Eliška Janatková a Tomáš Zeman)
 9. Na nás dobrý (Klára Srbová a Patrik Velc)
 10. MaMiš (Matěj Kocman a Michaela Plecháčová)
 11. Nývlt a Macháně (Eva Jarochová a Milan Nývlt)
 12. Poplíci (Martin Eöllős Tauer a Eva Eöllősová)
 13. Áčka (Anna Němcová a Anežka Freislebenová)
 14. Lenochodi (Tomáš Zajíček a Anna Jašková Zajíčková)
 15. Ty nejlepší kuchařky (Jiřina Plecháčová a Markéta Nývltová)

📜Výsledky – fwango.io

📸Foto