KNS na turnajích 18.-19.9.2021: Discgolf, spikeball, kubb

24. 9. 2021

Spikiball Roundnet MČR 2021 Praha -Mrázovka

Nejprestižnější spikeballový turnaj v ČR měl zastoupení i naší členkou Markétou Nývltovou. Ta se zapsala se spoluhráčem “Cherubínem” do kategorie Amatéři pod týmovým názvem CherMa. V osmičlenné základní skupině narazili na zkušenější hráče, ale i na týmy ve svých kariérních začátcích. V prvním zápase s týmem Něčím Soup uhráli hezké body a zápas se nesl v přátelském duchu. V dalším zápase s Crossfit Pardubice ve hře nepředvedli své dovednosti a prohráli zápas velkým rozdílem 12ti bodů. Následně na to vyhráli zápas s hráči hrající závodně beach volejbal a zlepšili si tak náladu. Poté odehráli neúspěšně zápasy s týmem Mistři z Ústí a kluky z týmu Tvoje máma, kde bylo k vidění pár hezkých výměn.

V posledním zápase ve skupině vyhráli nad týmem Blesk, ve kterém byli kluci na začátku své spikeballové kariéry a v tomto zápase vyšly i Cherubovi jeho podání, ze kterých skóroval 8 bodů za sebou. Po konci skupiny to znamenalo pro CherMu 3 výhry a 4 prohry. V následném pavoukovi narazili opět na Mistry z Ústí a i tentokrát se nepodařilo v nervózním zápase vyhrát, což znamenalo konec v turnaji. Po odehraných zápasech si už jen užívali atmosféru turnaje, zejména finálové zápasy pokročilé skupiny a konečnou tombolu o zajímavé ceny.

Discgolf Choltice

Svoji premiéru si náš klub vyzkoušel i v discgolfu, když jsme měli zastoupení na Turnaji městyse Choltice. Reprezentoval nás Vojtěch Plecháč, který se tomuto sportu věnuje rekreačně necelý rok. Samotný turnaj se odehrával v krásném zámeckém parku, který jsme navštívili při jarní akci Discgolf – výlet. Vybudované 9-ti jamkové hřiště bylo rozšířeno na celkových 14 jamek a Vojta se zapsal do kategorie MA4 (amatéři). Na hráče čekal náročný den, jelikož se odehrály 3 kola a tedy dohromady 42 jamek.

Úvodní dvě kola odehrál náš svěřenec ve flightu (hrací skupině) č. 9 v přítomnosti zkušených hráčů. Už před prvním hodem začala působit lehká nervozita, jelikož najednou už o něco šlo a každá chyba se projevila ve výsledném skóre. Bohužel chybky se kupily i na natrénovaných jamkách a celkově Vojta ukončil první kolo se skóre +15. V následujícím kole už bylo na hře vidět zlepšení a zvyknutí si na přítomnost mnohem zkušených hráčů, kteří jamky zahrávali perfketně a v druhém kole z toho bylo zlepšení na skóre +12.

Po dvou kolech patřilo Vojtovi 12. místo z 15 účastníků a zařadil se do flightu 11 se stejně výkonnostně hrajícími discgolfery. Do třetího kola se nastupovalo s útokem na TOP 10, ale kvůli únavě a v ten den nejvíce odehraných jamek v kuse za kariéru zapříčinilo zhoršení a skóre +16. To znamenalo, že se v pořadí z našeho pohledu nic nezměnilo a Vojtěch Plecháč „vybojoval“ pro KNS 12. místo na prvním turnaji v discgolfu. Mnohem důležitější bylo nasbírání cenných rad a zkušeností z discgolfového světa.

Výsledky

Discgolfový turnaj pro začátečníky – Klíčov

S discgolfem jsme pokračovali i v neděli a vydali se do Prahy, kde se pořádal turnaj pro začátečníky. Tentokrát jsme byli zastoupeni dvěma hráči – Markétou Nývltovou a Vojtěch Plecháčem. Pořadatelé dokázali sehnat dotace od města, díky čemuž se neplatilo startovné, a navíc každý účastník obdržel disc. V Klíčovském parku bylo pro tento turnaj postaveno 9 košů. Obtížnost jamek byla zvolena ideálně pro začínající hráče a pro Vojtu to byla změna oproti sobotnímu turnaji. První kolo bylo spíše více rozehrávající, Markét ho zvládla se skórem +8 (5. místo) a Vojta +1 (6. místo).

Po obědové pauze jsme se dali do kola druhého, kde se oba naši netradiční sportovci zlepšili, konkrétně Markét +7 a Vojta za 0. To nám ve výsledném součtu přihodilo 6. místa v obou kategorií. Avšak tento turnaj nebyl přímo zaměřen na výsledky, ale k načerpání nových zkušeností. I proto se po vyhodnocení uskutečnil workshop praktických rad na trénink puttování.

 

Letní Štamgast Cup Vršovka

Kubbový tým Našrot se zúčastnil Letního Štamgast Cupu ve Vršovce. Tentokrát proběhla změna a známá trojice se rozdělila na dva týmy. Prvním tým tvořil Petr Forst s Karlem Součkem a tým druhý Patrik Velc s Klárkou, která je ještě stále členem Husineckého klubu. Turnaje se zúčastnilo 24 týmů, bohužel počasí moc nepřálo a bylo zataženo, teplota klesla až na 12 °C a občas spadla nějaká ta kapka deště.

Dvojice Petr s Karlem už od začátku útočili na další vítězství a prodloužení rekordu v počtu vyhraných turnajů v řadě, kterých bylo do tohoto turnaje 23.  V těsném finále s týmem z Husince (Praha) se klukům podařilo vyhrát 2:1 a odvezli si zlatou trofej. Byl to náročný turnaj , obzvláště pro naše kluky,  jelikož nejsou zvyklí hrát ve dvojici (naposledy v roce 2018), ale za to si to užili, naučili se novým věcem a utvrdili se v tom, že aktuální forma je výtečná.

Petr navíc vyhrál, jedinečný turnaj u nás v ČR , v penaltách. Tato disciplína u nás postupně zaniká a nahrazuje ji disciplína v 8+2, proto je rád, že patří mezi vítěze a náleží mu momentálně titul KRÁL PENALT.

Patrik s Klárkou si převzali název týmu ,,Na nás dobrý,,  a skončili na krásném 9 místě. Patrik byl pro tento turnaj indisponován z důvodů natrženého menisku. Věříme, že se dá co nejdříve dohromady a náš mistrovský tým bude nadále válčit v plnohodnotné sestavě.

Příští a poslední turnaj této sezóny se uskuteční v Husinci 16.10.2021.