ZLATÁ ZRUČSKÁ MÖLKKA 

24. 5. 2022
  1. ZLATÁ ZRUČSKÁ MÖLKKA 

Po roce trénování finské hry mölkky, nedávné účasti na zimním halovém MČR a po zorganizování a účasti na dvou domácích turnajích jsme se rozhodli poměřit své síly i za hranicemi našeho regionu na venkovních hřištích. Vyrazili jsme do krásného města Zruč nad Sázavou na 9. ročník tamního turnaje trojic ve složení Markéta Nývltová, Vojtěch a Ivo Plecháčovi.

Na místě bylo připraveno 8 hřišť na umělé pískové trávě pro základní část, ve které se utkalo 24 týmů ve 4 skupinách. Hned v úvodním zápase jsme hráli s dosud 4. týmem v ČR dle ročního rankingu – 13. mölkkou z Brna. Utkání se nám podařilo vyhrát 2:0 a stejným výsledkem i to následující. Naše vzrůstající sebevědomí se vrátilo zpět po dvou následujících prohrách a hloupým chybám všech hráčů týmu. Poslední hru ve skupině D se nám podařilo opět vyhrát a z 6 týmů jsme se umístili na třetím místě, se stejným bodovým ziskem jako tým druhý.

V předkole play-off jsme opět zvítězili a dostali se tak do 1. kola k souboji mezi 16 týmy.  Nyní se již každé zaváhání tvrdě trestalo a nám se opět nevyhly chyby. Ještě jsme dostali šanci bojovat o třetí místo v pavoukovi poslední záchrany, ale prohra v posledním zápase nás posunula na celkové 12. místo. V ročním rankingu se náš tým KNS Josefov posunul na 21. místo ze 48. týmů.

Vzhledem k tomu, že se věnujeme více netradičním sportům, nemáme možnost startovat na všech turnajích, ale věříme, že měřením sil s lepšími soupeři se i my budeme zlepšovat. Alespoň co se týče taktiky se domnívám, že jsme to na tomto turnaji zvládli na jedničku.

Nezbývá než poděkovat organizátorům za výborné podmínky a těšit se, že náš klub bude příště reprezentovat týmů více.